bitcoin

Bitcoin Dibe Çakılacak, Altın Zirveye Çıkacak!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff’in düşüncelerine göre, ilerleyen günlerde altın fiyatının zirve yapacağını ve Bitcoin (BTC) fiyatının dibe gömüleceğini göreceğiz.

Peter Schiff, altın ve Bitcoin arasındaki ilişki hakkında konuştu. Altın ve BTC karşılaştırmasında sürekli altını destekleyen Peter Schiff tekrar BTC’yi sert bir şekilde eleştirdi.

Genel Durum

Kripto para kullanan insanlar aslında Bitcoin’i dijital altın olarak tanımlıyorlar. Bu kişiler BTC’nin aynı altın gibi güvenli bir liman olduğunu ve zor durumda kalınca BTC’ye sığınacaklarını öne sürüyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Tek platform ile çok karlı forex yatırımını buradan yapabilirsiniz.

Kripto para kullanan bazı insanlar ise BTC’nin altından bile daha güvenilir olduğunu söylüyorlar. Bu kişilerin en büyük iddiası ise BTC’nin fiyat açısından altından çok daha iyi bir performans göstermiş olmasına dayanıyor. İnsanlar BTC aldıkları zaman sadece sermayelerini korumakla kalmıyor bunun yanında fazladan kazançta sağlıyorlar.

Bitcoin’in Son 3 Yıllık Grafiği

Bu grafiğe göre altın ise daha stabil performans gösteriyor ve insanlara öyle büyük kazançlar sağlamıyor. Fakat son günlerde bu durum değişiklik göstermeye başladı çünkü altın artık resmen zirveye koşuyor.

Altın’ın Son 3 Yıllık Grafiği

Bitcoin dibi boylayacak

Ünlü yatırımcı Peter Schiff, Bitcoin ve altın arasındaki bu rekabet ile ilgili yeni bir yorum yaptı.

BTC ile altın fiyatlarını karşılaştıranlara seslenen Schiff, BTC’nin geçen sene altına kıyasla daha çok para kazandırdığını kabul etti ama Peter Schiff’in gelecek tahmini bunun tam tersi yönünde.

Kendi tahminlerine göre BTC her ne kadar geçen yıllara kıyasla altından daha çok para kazandırsa bile insanlar gelecekte BTC’den para kazanamayacak duruma gelecekler. Çünkü BTC dibi boylayacak ve fiyatı yere çakılacak. Peter Schiff, BTC dibi boylayınca altın fiyatının ucuşa geçeceğini iddia ediyor.

Bitcoin Dibe Çakılacak, Altın Zirveye Çıkacak!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.