Bitcoin

The Economist: “Bitcoin, diğer yatırım araçlarına göre daha avantajlı!”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

The Economist, kripto paraların diğer varlıklara göre çekici yatırım avantajlarına sahip olduğunu söyleyerek Bitcoin’i (BTC) övdü.

178 yıllık dergide yayınlanan yeni bir yazıda, BTC’nin geleneksel pazarlardan bağımsız olarak mükemmel bir yatırım aracı olduğu belirtildi.

Makale, Nobel Ödülü sahibi Harry Markowitz’in, “modern yatırım teorisi”nin temellerinin atılmasına yardımcı olan ve riskin yatırımcıların neden en önemli endişesi olmadığını belirten bir Finans Dergisi makalesinden bir alıntıyla başlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

“Zayıf korelasyonlu veya ilişkisiz iki varlığa sahip olan bir yatırımcı, birinin değer kaybetmesi durumunda diğerinin zemini tutabileceğini bilerek daha rahat dinlenebilir.

Bitcoin’in avantajlı olduğu yer burasıdır. Kripto para birimi oldukça değişken olabilir, ancak kısa ömrü boyunca yüksek ortalama kazanç sağladı. Daha da önemlisi, diğer varlıklardan bağımsız hareket etme eğilimindedir. 2018’den beri Bitcoin ile tüm coğrafyaların hisse senetleri arasındaki ilişki 0,2-0,3 arasında olmuştur. Gayrimenkul ve tahvillerle olan ilişkisi de benzer şekilde zayıftır. Bu, onu mükemmel bir çeşitlendirme aracı yapar.”

The Economist’te yazılanlar, Bitcoin‘in 2018-2019 ayı piyasası boyunca bile, BTC’ye yüzde 1 bir bölüm ayıran bir portföyün, onsuz olandan daha yüksek bir risk-ödül seçeneği sunduğunu gösteriyor.

“Optimal bir portföy yüzde 1-5’lik bir BTC tahsisi içeriyor. Bunun nedeni yalnızca kripto para birimlerinin yükselmesi değil. Biri BTC için özellikle volatil bir kaç yıl seçse bile, örneğin Ocak 2018 ile Aralık 2019 arasında (sert bir düşüş olduğunda), Bitcoin’e yüzde 1 tahsisli bir portföy hala daha iyi performans göstermektedir. ”

The Economist: “Bitcoin, diğer yatırım araçlarına göre daha avantajlı!”
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.

⏰ Size Özel Son Dakika Haberleriyle Hiçbir Önemli Gelişmeyi ve Kripto Para Fırsatlarını Kaçırmamak İçin Telegram Kanalımıza Katılın!
bitcosar telegram