Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bitcoin Fiyatı Tarihin En İyi Haftalık Kapanışını Gerçekleştirdi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BTC, piyasa tarihindeki en yüksek haftalık kapanış mumunun ardından hareketlenmeye başlıyor.

Lider kripto para birimi hafta sonunun genelinde 60 bin doların üzerinde kaldı, ancak Pazar günü geç saatlerde yaşanan düşüş, küçük çaplı bir endişe yarattı. 59 bin dolara düşüş uzun sürmedi ve BTC fiyatı Pazartesi sabahı Asya’nın piyasaya dahil olması sırasında tekrar yükselmeye başladı.

Mum, Nisan ayı başlarında bir önceki haftanın en yüksek seviyesinden daha yüksek olan 60.856 dolarda kapandı.

Screenshot 1 4
Görsel: TradingView

Sonrasında, BTC fiyatı Nisan ortasına kadar tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65 bin dolara ulaşmaya devam etti. 62 bin dolar civarındaki mevcut fiyatla, BTC yeni bir rekor fiyattan sadece yüzde 4 uzakta.

Bitcoin ETF Momentum Sağlıyor

Son zamanlardaki ivme, bir Bitcoin vadeli işlem borsa yatırım fonunun nihayet ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından onaylanması olasılığının artmasıyla sağlandı.

BİTCOŞAR tarafından bildirildiği üzere, bugün, ProShares Bitcoin Strategy ETF’nin ticarete 19 Ekim’de başlayabileceği doğrulandı. 19 Ekim’de, Invesco Bitcoin Strategy ETF’si de birkaç gün içinde onaylanabilir.

VanEck ve Valkyrie’den borsada işlem gören iki ürün için karar tarihi olan 25 Ekim de yaklaşıyor, bu nedenle birkaç tanesi aynı anda piyasaya sürülebilir.

Bu durum, finansal düzenleyiciler tarafından büyük ölçüde hoş karşılanmayan varlık sınıfını meşrulaştırdığı için kripto endüstrisinde büyük bir olay olarak görülüyor. Bir sonraki adım, düzenleyici süreç aracılığıyla fiziksel olarak desteklenen bir Bitcoin ETP elde etmektir ve Grayscale, paylaşılan raporlara göre şimdiden bir tane planlıyor.

Bitcoin Fiyatı Tarihin En İyi Haftalık Kapanışını Gerçekleştirdi!