Grayscale Genel Müdürü’nden Ethereum Açıklaması!

ethereum
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dijital Para Varlık Yönetiminde Küresel Lider konumunda bulunan Grayscale’e göre, Bitcoin ( BTC ) birçok yatırımcıyı kripto paraya bağladı, ancak Ethereum ( ETH ) daha fazla dikkat çekmeye başladı.

Genel Müdür Michael Sonnenshein, Bloomberg ile yaptığı bir telefon röportajında, 2020 yılında “yalnızca Ethereum” yatırımcılarında önemli bir artış gördüğünü ve varlığın kripto para topluluğunun ötesinde artan bir cazibesinin olduğunu belirtti.

Sonnesnshein şu ifadeleri kullandı;

“2020 yılı boyunca, önce Ethereum ve bazı durumlarda yalnızca Ethereum olan yeni bir yatırımcı grubu görüyoruz. […] Varlık sınıfı içerisinde Ethereum etrafında büyüyen bir inanç var. “

Grayscale, yatırımcılara kripto para piyasasına doğrudan maruz kalmalarını sağlayan bir fon sınıfını yönetmektedir. Grayscale’in Bitcoin Trust’ın en popüler fon olmaya devam etmesine rağmen, Ethereum Trust da da gözle görülür bir artış gördü.

Üçüncü çeyrekte, Grayscale Ethereum Trust’a haftalık girişler ortalama 15,6 milyon dolardı. Daha büyük Bitcoin Trust’taki net yatırımlar, haftada ortalama 55,3 milyon dolardı. Grayscale fon ailesi , Ekim ayı sonunda rekor girişler gördü.

Ethereum Yatırımcılar İçin Daha Çekici

Bu haftanın başlarında Grayscale, Ethereum Trust’ın 17 Aralık’ta 9’a 1 bölünme yaşayacağını duyurdu, bu da fonu yatırımcılar için daha çekici hale getirebilecek bir hareketti. Daha önce belirtildiği gibi, 14 Aralık itibarıyla kayda geçen hissedarlar, tuttukları her hisse için 8 ek hisse alabilecek.

Ethereum’un artan cazibesinin büyük bir kısmı, blokchain üzerine inşa edilen ve merkezi olmayan finans veya DeFi uygulamalarının patlamasıdır. Bloomberg Intelligence stratejisti Mike McGlone, Ethereum’un bu yükselen pazarda “platform liderliği statüsünü koruyor gibi göründüğünü” belirtti.

Ethereum fiyatı, bugüne kadar %353’ten fazla artış gösterdi, ancak tüm zamanların en yüksek değerinin yarısından az kaldı.

Ethereum’un geleceği hakkında konuşan Sonnenshein, smart contract platformunun “Bitcoin’in sahip olduğu kalıcı güçle aynı çizgide” olduğunu söyledi.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.