Bitcoin
Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Stok Akış Modelinin Mucidi Bitcoin İçin “Yükseliş Zamanı” Dedi ve Bu Seviyeleri İşaretledi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Stok-akış modeli, Bitcoin için artık altı haneli değerlerin zamanının geldiğine işaret ediyor.

En iyi bilinen BTC fiyat modellerinden birinin yaratıcısı, Bitcoin’in (BTC) bir sonraki önemli fiyat artışına başlama zamanının geldiğini söylüyor.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

14 Eylül’deki bir tweet’te, nicelik analisti PlanB, BTC / USD’nin tarihsel kazanımları tekrarlayacağına dair artan işaretlere dikkat çekti.

PlanB: “Artış zamanı”

Stok-akış (S2F) modelinin orijinal hareketlerine atıfta bulunan PlanB, bir büyüklük sırasını yükseltmeye başlamak için doğru zamanın geldiğini söyledi ve şu vurguyu yaptı:

“Bu, yalnızca tarihsel BTC verileriyle ilgili 2019 zaman serisi modelidir. Bu modelde altın, gümüş, elmas, gayrimenkul verileri kullanılmıyor. Yarılanma (beyaz çizgi) ve buna karşılık S2F çoklu / model hatası (beyaz noktalar) noktasında model değerindeki atlamayı görüyorsunuz. Yukarı çıkma zamanı. “

Orijinal S2F moeli, makro faktörleri içeren ve bir varlık olarak Bitcoin’in metamorfozuna “aşamalar” getiren daha yeni stoktan akışa çapraz varlık (S2FX) modelinden farklıdır. Bu model 2024’ten önce ortalama 288.000 dolarlık bir BTC fiyatnı öngörüyor.

Mayıs yarılanmasından bu yana Bitcoin, 2016 yarılanmasından sonrakine benzer bir şekilde olmasa da, beklentileri karşılayan modele “kırmızı noktalar” koydu.

İlginç bir şekilde, kripto para piyasa analisti Michael Van de Poppe de aynı modelin teknik analiz perspektifinden ortaya çıktığını görüyor.

14 Eylül’de “Dönemleri ve piyasa döngülerini karşılaştırmak isterseniz, piyasanın mevcut durumu 2016 ile karşılaştırılabilir” diye tweet attı ve şu yorumu yaptı:

“Uzun yanlamasına konsolidasyon dönemleri ile yavaş yukarı doğru bir gidiş söz konusu. 2016’da birkaç tanesi görüldü. 2020, 2021’de muhtemelen bunu da göreceğiz. “

BTC / USD’yi 100.000 $’a çıkarmak için fon kaynağının nereden geleceği sorulduğunda PlanB, S2F hakkında bir blog yazısını vurguladı ve hipotezinin geçerli kaldığını doğruladı:

“Gümüş, altın, negatif faiz oranlarına sahip ülkeler. Para basan hükümetler. Nicel genişlemeye (QE) karşı koruma sağlayan milyarderler ve milyonerler ve kurumsal yatırımcılar.”

Bir boğa koşusu mu?

Güvenli limanlar konusundaki iyimserlik bu hafta Bitcoin’in ötesinde devam ediyor. Altının Çarşamba günü ABD Merkez Bankası’ndan gelen politika güncellemesine olumlu tepki vereceğine dair umutlar yüksek.

Pazartesi günü yapılan bir açıklamada, “Yönetilen para net uzun vadeli hedge fonlarının düşmesine ve yükselen dolara rağmen yükselen altın fiyatları, metal altında güçlenen temelin bir işaretidir” deniliyor ve şu vurgu yapılıyor:

“Değer deposu için daha az spekülasyona karşı daha fazla organik talep gücü var. Bu durum sağlıklı bir boğa piyasasını gösteriyor.”

Altının ons fiyatı şu anda 1.950 $’ın altında kalıyor. Hatırlanacağı üzere altın Ağustos ayında 2.075 $’lık fiyatla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Stok Akış Modelinin Mucidi Bitcoin İçin “Yükseliş Zamanı” Dedi ve Bu Seviyeleri İşaretledi

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!