Bitcoin Kurucusu Satoshi Nakamoto Yaşıyor Mu? 9 Yıldır Aktif Olmayan Cüzdan, Bugün İşlem Gerçekleştirdi!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yaklaşık dokuz yıldır aktif olmayan bir Bitcoin cüzdanı, 29,47 milyon dolardan fazla BTC transferi gerçekleştirdi.

Blockchain.com’a göre, adres ilk olarak 10 Aralık 2012’de bu Bitcoin miktarının sadece 6.667 dolar değerinde olduğu 616 BTC aldı.

BTC, geçtiğimiz Cumartesi gününe kadar o cüzdanda kaldı ve orijinal değerinin 4.420 katından daha fazla değerlenen BTC, bilinmeyen başka bir adrese taşındı.

29,47 milyon dolarlık işlem, yalnızca 0,00001000 BTC ücret karşılığında işlendi ve bu, yazı yazılırken yaklaşık 0,43 dolar değerine tekabül etmektedir.

Hareketi ilk fark eden, kripto hareketlerini bildiren Whale Alert oldu.

Uzun süredir uykuda olan cüzdanlardan yapılan işlemler, genellikle medyanın ilgisini çekiyor çünkü Bitcoin’in gizli yaratıcısı Satoshi Nakamoto’ya ait olabileceğine dair spekülasyonlar üretiyorlar.

Blok zinciri analistleri, 3 Ocak 2009’da genesis bloğu için ilk 50 BTC ödülüyle başlayarak Nakamoto’nun bir milyon BTC çıkardığını tahmin ediyor. Nakamoto’nun Bitcoin projesine katılımı  2011 ortalarında sona erdi.

616 BTC’yi alan ikinci bilinmeyen cüzdan, ertesi gün tüm tutarı üçüncü bir bilinmeyen cüzdana taşıdı.

Uzun süredir uykuda olan, gönderim yapılan cüzdan, son dokuz yılda birçok kez eser miktarda Bitcoin aldı, ancak bu işlemler toz alma saldırılarının sonucu gibi görünüyor.

Toz alma saldırıları, cüzdan sahiplerinin gizliliğini kırmak amacıyla çok sayıda kişisel cüzdana küçük miktarlarda kripto para (toz) gönderen bilgisayar korsanlarını ve dolandırıcıları içerir.

Dolandırıcılar daha sonra arkalarındaki kişileri veya şirketleri belirlemek için hedeflenen cüzdanların işlem etkinliğini izlemeye çalışır.

Bu son işleme rağmen, blok zinciri analitik firması Glassnode’un kurucu ortağı ve CTO’su Rafael Schultze-Kraft, genel olarak Bitcoin arzının son zamanlarda uzun vadeli sahiplerinin eline geçtiğini söylüyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!