Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bu Fiyat Seviyesi Bitcoin’in (BTC) Geleceğini Belirleyebilir!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para analisti Justin Bennett, Bitcoin’in belirli bir fiyat seviyesine gerilemesinden sonra yılın geri kalanında BTC’ye ne olacağını belirleyebileceğini söyledi.

Twitter’da 67.000 takipçiye sahip olan ünlü analist, Bitcoin için 40.000 dolar aralığında bir düzeltmenin mantıklı göründüğünü ve BTC bu seviyeye ulaştıktan sonra geleceğinin belirleneceğini söyledi.

“Haftalık olarak 40.000 dolarlık ana seviyeye geri çekilme burada çok mantıklı.

Bu olacağı anlamına gelmez, ancak dikkate alınması gereken bir senaryo.”

Haftalık grafiğe baktığında Bennett, Bitcoin’in yerel bir zirve oluşturduğu Nisan ayına benzer bir model gösterebileceğini öne sürdü.

“BTC ayrıca Temmuz ayında yükselişe geçen bir hafta ile dibe vurmuştu.”

bu fiyat seviyesi bitcoinin gelecegini belirleyebilir 1
Kaynak: Justin Bennett/Twitter

Yaşanabilecek olan düşüşten sonra analist, BTC’nin büyük olasılıkla 2021’in geri kalanı için kaderini belirleyeceği önemli bir fiyat seviyesine sıçrayacağını tahmin ediyor.

“39.300 dolar, gittiğimizi düşündüğüm yer.

Oradan, muhtemelen daha yüksek mi yoksa daha düşük bir zirve mi alacağımıza karar vermek için 48.000-49.000 dolara bir sıçrama olabilir… Oradan daha düşük bir yüksek veya daha yüksek bir zirve, gerçekleşip gerçekleşmediğini yılın geri kalanında göreceğiz.”

Ethereum’a (ETH) bakan Bennett, bu haftaki keskin düşüşün sadece bir ayı tuzağı olduğunu doğrulamak için önemli bir direnç alanının üzerinde bir kapanışa ihtiyaç olduğunu söyledi. Bu gerçekleşmeden önce analist, 3.300 dolarlık alanın ETH’yi daha fazla düzeltmeye karşı savunmasız bıraktığını söyledi.

“ETH, Salı günkü satışın yanlış bir kırılma/ayı tuzağı olduğunu doğrulamak için 3.550-3.700 dolar bölgesinin üzerinde kapanması gerekiyor.

O zamana kadar, 3.330 dolarlık destek seviyesi korumasız bir şekilde, 2.900 dolarlık seviyenin önünü açıyor.”

bu fiyat seviyesi bitcoinin gelecegini belirleyebilir 2
Kaynak: Justin Bennett/Twitter
Bu Fiyat Seviyesi Bitcoin’in (BTC) Geleceğini Belirleyebilir!

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!