Bitcoin Madencileri Ağustos Ayında Devasa Gelir Elde Etti

Bitcoin
Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ağustos ayında Bitcoin madencileri tarafından elde edilen toplam gelir, Ethereum madencilerinin gelirini aştı. Yakın tarihli bir rapor, Bitcoin madencilerinin yalnızca Ağustos ayında yaklaşık 370 milyon dolar gelir elde ettiğini gösterdi. Bitcoin işlem ücreti, Ağustos ayındaki gelirin nispeten büyük bir yüzdesini oluştursa da, Ethereum ile eşleşmedi.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Ağustos ayında Bitcoin madencilerinin geliri

BTC madencileri tarafından geçen ay gelir olarak yaklaşık 368,3 milyon dolarlık rakama ulaşıldı. Bildirildiğine göre, madencilerin Temmuz ayında 300 milyon dolarlık gelir elde etmesiyle, bu rakam aylık grafikte aylık yüzde 23,19 artışa işaret ediyor. Bu aynı zamanda kripto madencilerinin işlem ücretleri ve blok ödülleri açısından Haziran ayından bu yana elde edeceği en yüksek geliri temsil ediyor.

Özellikle, BTC, ağın blok ödülünü yüzde 50 azaltan Mayıs ayında üçüncü yarılanmasını gerçekleştirdi. Yarılanmadan önce, blok başına madencilik ödülü 12,5 BTC idi, ancak yarılanmadan sonra 6,25 BTC’ye düştü. Sonuç olarak, aylık gelirleri 281,6 milyon dolara düştü, bu da 15 ayın en düşük seviyesini temsil ediyor.

Ağustos ayında, Bitcoin işlem ücretleri, madencilerin gelirinin nispeten büyük bir yüzdesini, tam olarak yüzde 10.7’yi (yani, 39 milyon doları) karşıladı. Bu, son 18 ayda görülebilecek en büyük ücretle elde edilen gelir. Temmuz ayı itibarıyla işlem ücretleri, o sırada Bitcoin madencilerinin gelirinin yaklaşık yüzde 8,5’ini oluşturuyordu. Bu arada, ağın ortalama günlük ücretleri geçen ay 2 doların üzerindeydi.

BTC ve ETH

Ethereum ağı, gelişen DeFi sektörünün ortasında artan bir aktivite kazanmış olabilir Ancak madencilerin geçen ayki geliri, ilgili rakam açısından düşüktü. Ethereum madencileri Ağustos ayında 285.1 milyon dolarlık gelir elde etti. Bu gelir  25 ay boyunca madenciler tarafından elde edilen en büyük gelir. İşlem ücreti, tüm gelirin yaklaşık yüzde 40,5’ini oluşturdu.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ethereum madencilerinin BTC madencilerinden daha iyi kazandıklarını söyleyebiliriz. Bununla birlikte, Bitcoin, kripto para biriminin fiyatına bağlı olarak rakam açısından hakim oldu.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.