Bitcoin Öncüsünden Dudak Uçuklatan Tahmin

Bitcoin
Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2025 yılına kadar 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşması beklenen Bitcoin (BTC) için “muhafazakar” bir tahmin bu ama tahminin reel olması bu seviyelerin iki yıldan daha kısa bir süre içinde gerçekleşmesi gerekiyor.

Bu tahmin, 5 Ekim’de yeni bir yükseliş odaklı  BTC fiyatı görünümü sunan Blockstream CEO’su Adam Back’e göre böyle.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Back, yatırım danışmanlığı şirketi ARK’da kripto varlık analisti olan Yassine Elmandjra’nın Eylül ayında en geç 2030’a kadar 1–5 trilyon dolarlık bir Bitcoin piyasa değeri tahmin eden raporuna yanıt veriyordu.

ARK, 2020’de neredeyse inanılmaz bir artış gören Tesla hissesi için coşkulu fiyat tahminleriyle tanınıyor.

Ekim 2020 itibariyle, Bitcoin’in piyasa değeri 198 milyar doların biraz üzerinde yer alıyor. Back’in tahminlerinin gerçekleşmesi için, piyasanın 2022 yılına kadar  %400 artış görmesi gerekiyor.

Referans olarak, iki yıl önce 2018’de Ekim başında bu rakam 114 milyar dolardı. BTC / USD, 3.100 $’a düşen ayı piyasasının dip seviyesinden iki ay önce 6.600 $’dan işlem gördü.

Bitcoin Piyasa Değeri Tarihsel Grafik. Kaynak: Coinmarketcap
Bitcoin Piyasa Değeri Tarihsel Grafik. Kaynak: Coinmarketcap

Analistler Bitcoin için bir çıkışa bahis yapıyor

ARK’ye verilen diğer yanıtlar, Apple’ınkine eşit 2 trilyon dolarlık bir Bitcoin piyasa değerini vurgulayan zincir içi veri kaynağı ekonometrisini içeriyordu.

BTC / USD, bu koşullar altında 100.000 $’dan işlem yaparken, altına eşit olmak için kurun 500.000 $’a ulaşması gerekiyor.

Bitcoin fiyat aktivitesi şu anda çok daha bastırılmış durumda ve analistler yılın geri kalanını karakterize etmek için daha fazla yan hareket bekliyor.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Aynı zamanda, beklenti, BTC / USD’nin geleneksel makro varlıklarla ilişkisini terk etmesi ve tarihsel davranışa paralel olarak yükselmesi üzerine inşa ediliyor. Özellikle piyasa stok akış fiyat tahmin modellerinden gelen tahminlere odaklanıyor.

Stok akış modeli, Mayıs’ta başlayan ve 2024’e kadar sürecek olan mevcut yarılanma döngüsü sırasında ortalama 288.000 $’lık bir fiyat olacağını öngörüyor.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.