BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
BTC
$63,499.10
ETH
$4,200.90
XRP
$1.10
LTC
$195.84
LINK
$32.27
BNB
$486.86
XTZ
$6.67
EOS
$4.83
NEO
$44.74
$63,491.11
+5.17%
$4,199.79
+4.24%
$1.10
+1.86%
$195.72
+3.7%
$1.00
0%
$1,542.62
+4.24%
$288.26
+4.14%
$55.80
+2.72%
$174.83
-1.02%

IBM ve Bank of Thailand Blockchain’de Dünyanın İlk Devlet Tasarruf Tahvilini Başlattı

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Ülkenin merkez bankası olan Bank of Thailand, IBM Cloud üzerinde dünyanın ilk blok zinciri tabanlı platformunda 1,6 milyar dolar değerinde devlet tasarruf bonosu ihraç etti.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Tayland merkez bankası, devlet tasarruf bonoları için dünyanın ilk DLT tabanlı platformunu başlatmak üzere IBM Cloud üzerinde çalışan blok zinciri teknolojisinden yararlandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Dev ihraç

Operasyonların ilk iki haftasında, blockchain tabanlı platform toplam 1,6 milyar dolarlık tahvil ihraç etti.

Coinzilla Banner (728x90)

International Business Machines (IBM) Corporation’dan yapılan duyuruda, platformun yatırımcılara “hızlı tahvil ihracı ile daha önce 15 gün süren bir süreci iki güne indirerek yararlanma imkanı” sağladığı bildirildi. IBM Cloud’un blok zinciri aynı zamanda operasyonel karmaşıklığı ve tahvil ihraç etmenin genel maliyetini de azaltıyor.

Devlet tahvillerine yönelik blok zinciri platformu, ihraççıların, sigortacıların, kayıt şirketlerinin, yatırımcıların ve kilit ekosistem katılımcılarının iş yükünü azaltıyor. Yeni platform “değişmez” ve “ağ katılımcıları için gerçek zamanlı tek bir doğruluk kaynağı” haline geldi.

İşbirlikleri

Bank of Thailand’ın dışında, altyapıyı geliştirmek için yedi başka kurum işbirliği yaptı. Bunlar arasında Kamu Borç Yönetimi Ofisi, Tayland Menkul Kıymetler Saklama Şirketi, Tayland Tahvil Piyasası Birliği, Bangkok Bank, Krugthai Bankası, Kasikorn Bank ve Siam Ticaret Bankası bulunuyordu. IBM Blockchain, “teknoloji ve bulut platformu iş ortağı” olarak hizmet verdi.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Thai Bond Market Association’dan alınan veriler, Tayland tahvil piyasasının tamamının Aralık 2019 itibarıyla 421 milyar dolar olduğunu gösteriyor. Devlet tahvilleri geçen yıl 157 milyar dolar (veya toplam tutarın% 37’si) ödenmemiş değerden sorumluydu.

Amerikan çok uluslu teknoloji şirketi IBM, yıllardır blockchain ile ilgileniyor. Kısa bir süre önce firma, DLT tabanlı uluslararası ticaret platformunda -we.trade’de hissedar oldu.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.