IBM ve Bank of Thailand Blockchain’de Dünyanın İlk Devlet Tasarruf Tahvilini Başlattı

IBM
IBM
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ülkenin merkez bankası olan Bank of Thailand, IBM Cloud üzerinde dünyanın ilk blok zinciri tabanlı platformunda 1,6 milyar dolar değerinde devlet tasarruf bonosu ihraç etti.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Tayland merkez bankası, devlet tasarruf bonoları için dünyanın ilk DLT tabanlı platformunu başlatmak üzere IBM Cloud üzerinde çalışan blok zinciri teknolojisinden yararlandı.

Dev ihraç

Operasyonların ilk iki haftasında, blockchain tabanlı platform toplam 1,6 milyar dolarlık tahvil ihraç etti.

International Business Machines (IBM) Corporation’dan yapılan duyuruda, platformun yatırımcılara “hızlı tahvil ihracı ile daha önce 15 gün süren bir süreci iki güne indirerek yararlanma imkanı” sağladığı bildirildi. IBM Cloud’un blok zinciri aynı zamanda operasyonel karmaşıklığı ve tahvil ihraç etmenin genel maliyetini de azaltıyor.

Devlet tahvillerine yönelik blok zinciri platformu, ihraççıların, sigortacıların, kayıt şirketlerinin, yatırımcıların ve kilit ekosistem katılımcılarının iş yükünü azaltıyor. Yeni platform “değişmez” ve “ağ katılımcıları için gerçek zamanlı tek bir doğruluk kaynağı” haline geldi.

İşbirlikleri

Bank of Thailand’ın dışında, altyapıyı geliştirmek için yedi başka kurum işbirliği yaptı. Bunlar arasında Kamu Borç Yönetimi Ofisi, Tayland Menkul Kıymetler Saklama Şirketi, Tayland Tahvil Piyasası Birliği, Bangkok Bank, Krugthai Bankası, Kasikorn Bank ve Siam Ticaret Bankası bulunuyordu. IBM Blockchain, “teknoloji ve bulut platformu iş ortağı” olarak hizmet verdi.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Thai Bond Market Association’dan alınan veriler, Tayland tahvil piyasasının tamamının Aralık 2019 itibarıyla 421 milyar dolar olduğunu gösteriyor. Devlet tahvilleri geçen yıl 157 milyar dolar (veya toplam tutarın% 37’si) ödenmemiş değerden sorumluydu.

Amerikan çok uluslu teknoloji şirketi IBM, yıllardır blockchain ile ilgileniyor. Kısa bir süre önce firma, DLT tabanlı uluslararası ticaret platformunda -we.trade’de hissedar oldu.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!