Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bitcoin Önemli Fiyat Seviyesini Kırdı! İşte Detaylar!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

23.000 dolara kadar yükselen bir fiyat artışının ardından, Bitcoin’in piyasada gerçekleşen fiyatı 21.800 dolarda kaldığı için bir kez daha kırıldı. Gerçekleşen fiyatın üzerindeki değer, yükselişin tersine çevrildiğinin ilk göstergelerinden biridir.

Gerçekleşen fiyat, zincirdeki son hareketi takip edilerek değerlenen BTC arzının ortalama fiyatını temsil eder. Genellikle zincirdeki aktif hareket, büyük satış veya satın alma faaliyetine bağlıdır, bu nedenle ağdaki kripto paraların hareketi satış veya satın alma olarak kabul edilebilir.

Gerçekleşen fiyat piyasadaki mevcut fiyattan daha düşük olduğunda, yatırımcılar daha az satış baskısı sağlama eğilimindedir ve bu da varlığın ek engellerle karşılaşmadan yükselmesine olanak tanır.

Ayrıca, bir spot varlığın fiyatı gerçekleşen fiyattan çok fazla uzaklaştığında, yatırımcılar düzeltmeden önce karlarını almak istediklerinden, piyasa satış baskısında bir artışla karşılaşabilir. Bitcoin 23.000 dolara yükselmeye devam ediyor Piyasanın beklentilerine rağmen Bitcoin, en son faiz artışına ve ardından Powell’ın açıklamalarına olumlu tepki verdi. Şu an için piyasa, düzenleyicinin ülkenin para politikasını sıkılaştırması konusunda rahat; bu ilk başta endüstri için çok yıkıcı gelmişti.

Ancak lider kripto para biriminde kısa vadeli bir sıçrama görürken, özellikle kurumsal yatırımcılardan piyasaya girişler hala yok denecek kadar az.

Bitcoin Önemli Fiyat Seviyesini Kırdı! İşte Detaylar!