FED

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

  1. Haberler
  2. HABER
  3. FED’in Faiz Açıklamasından Sonra Kripto Piyasası Yükselişe Geçti!

FED’in Faiz Açıklamasından Sonra Kripto Piyasası Yükselişe Geçti!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FED’in faiz oranlarını agresif bir şekilde yükseltmesiyle kripto piyasası günde yaklaşık 100 milyar dolar ekledi.

Önceki FED faiz artışlarından farklı olarak, Bitcoin bu sefer yeni bir haftalık en yüksek seviyeyi belirlemek için saat içinde 2.000 doların üzerinde ekledi. ETH 1.600 doların üzerine çıktı ve Polkadot, ETC, UNI ve diğerlerinden daha büyük kazançlar elde etti.

Bitcoin 23 Bin Dolar’a Dokundu!

Bitcoin’in esas olarak 23.000 dolar civarında olduğu nispeten sakin bir hafta sonundan sonra, çalışma haftası birkaç önemli fiyat düşüşüyle ​​başladı. İlki Pazartesi günü erken geldi ve 1000 doların gittiğini gördü. İkincisi, 24 saat sonra, bir öncekini taklit etti.

Bu nedenle, BTC 21.000 doların altına düşerek haftalık en düşük seviyesine geriledi. Varlık bir miktar toparlandı ve 21.000 dolar civarında durdu, ancak topluluk ABD Federal Rezerv’in dün gece gerçekleşen son toplantısından sonra başka bir dalgalı gün bekliyordu.

Fiyat dalgalanmaları gerçekten de geldi, ancak önceki bazı örneklerin aksine, aslında lider kripto para birimi için kazançlar getirdi. Bitcoin neredeyse anında 22.000 dolara yükseldi ve birkaç saat önce kaydedilen 23.000 doların üzerinde 6 günün en yüksek seviyesine yükselmeye devam etti.

Beklendiği gibi, bu 400 milyon dolarlık tasfiyeye yol açtı. Bu yerel zirveden bu yana, BTC biraz zemin kaybetti ve şimdi 23.000 doların hemen altında işlem görüyor.

Bununla birlikte, piyasa değeri 440 milyar dolara yükseldi.

BTC

Altcoin’ler Yeşile Döndü!

Genellikle Bitcoin için oldukça değişken ticaret günlerinde olduğu gibi, çoğu altcoin daha da fazla dalgalanma ile tepki verdi.

Ethereum, daha büyük sermayeli alt’lardan elde edilen günlük kazançlar açısından liderdir. Belki de Birleştirme cephesindeki en son gelişmelerden beslenen ETH, yüzde 10’dan fazla arttı ve 1.600 doların üzerinde yer alıyor.

BNB yüzde 6 arttı ve 270 dolara yakın duruyor. Benzer kazançlar Cardano, Ripple, Solana, Dogecoin, MATIC, Shiba Inu ve Avalanche’dan geliyor. Polkadot da çift haneli rakamlarla yükseldi ve 7,5 doların kuzeyinde işlem görüyor.

ETC ve UNI, orta boy alt takımların en iyi performans gösterenleri arasındadır.

Genel kripto piyasası değeri, günlük 100 milyar dolarlık devasa bir artışın ardından gıpta edilen 1 trilyon dolarlık işareti geri aldı.

FED’in Faiz Açıklamasından Sonra Kripto Piyasası Yükselişe Geçti!
Yorum Yap
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!