Kripto

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Uzman Yatırımcı Bir Sonraki Ralli İçin Tarih Verdi! Yatırımcıların Dikkatine!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yatırım danışmanlığı firması Midas Touch Consulting’in genel müdürü Florian Grummes, Bitcoin‘in (BTC) son zamanlardaki küçük kazanımlarına rağmen varlığın bir sonraki boğa koşusunun daha uzun süreceğine inanıyor.

23 Temmuz’da gerçekleşen bir röportajda konuşan Grummes, bir sonraki rallinin Mayıs 2024 için planlanan Bitcoin halving etkinliğinden altı ila 12 ay önce gerçekleşeceğini öne sürdü.

Bununla birlikte, profesyonel yatırımcıya göre, mevcut piyasa hissi, Bitcoin’in yaz aylarında bir “yardım rallisi” için hazır olabileceğini ve kripto kışının bitmekten çok uzak olduğunu vurgularken muhtemelen 35.000 dolaraa ulaşabileceğini gösteriyor.

“Ancak, daha geniş bağlamda, Bitcoin söz konusu olduğunda kripto kışında olduğumuzu düşünüyorum ve genellikle bu kriptolar biraz zaman alıyor. Muhtemelen Mayıs 2024’te gerçekleşmesi beklenen bir sonraki Bitcoin yarılanmasına kadar beklememiz gerekecek. Yani bundan yaklaşık iki yıl sonra olacak. Bence gerçekçi olarak, bu pazarın yeni ve büyük bir boğa piyasasına gerçekten hazır hale gelmesi en az altı ila 12 ay daha alacak. Kolayca 25.000 dolara, hatta 35.000 dolara yükselebilir.”

Bitcoin’de Son Durum Nedir?

Ayrıca, mevcut Bitcoin fiyat hareketine dayanarak, kriptonun borsa ile bağlantılı olarak bir toparlanma modunda olduğunu ve yatırımcıların yukarı ve aşağı yönde sürprizler beklemesi gerektiğine dikkat çekti.

Uzun vadede Grummes, kurumların artan benimsenmesi ve girişinin bir sonraki boğa koşusunu destekleyeceğini belirterek Bitcoin için yükseliş eğilimini dile getirdi, ancak bunların hepsi Federal Rezerv’in enflasyonu ele almasına bağlı. Daha önce, yatırımcı 100.000 doları Bitcoin’in 2022’nin ilk çeyreğine kadar bir sonraki ideal rekoru olarak belirtmişti.

Bununla birlikte, Bitcoin ve genel kripto piyasası, 2022’nin ilk yarısında kırmızı bölgede işlem gördü. Özellikle, lider kripto para birimi, değerini yüzde 56 oranında kaybederek, 2022’nin ikinci çeyreğinde bir çeyrekte en kötü getirisini kaydetti. Bu yazının yazıldığı zaman diliminde, varlık son 24 saatte yüzde 3’ün üzerinde değer kaybettikten sonra 22.700 dolardan işlem görüyordu.

Ek olarak kripto ticareti uzmanı Michaël van de Poppe, varlığın 28.000 dolara yükselmesi için kilit direnci 23.800 dolardan kırmak zorunda olduğunu öne sürdü.

Uzman Yatırımcı Bir Sonraki Ralli İçin Tarih Verdi! Yatırımcıların Dikkatine!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!