BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
$44,623.73
+3.14%
$3,134.18
+3.23%
$0.99
-0.48%
$162.31
+1.08%
$25.23
+4.78%
$381.29
+1.07%
$6.35
+15.64%
$4.31
+1.03%
$43.24
+1.65%
$44,623.73
+3.14%
$3,134.24
+3.23%
$0.99
-0.48%
$162.31
+1.08%
$1.00
+0.1%
$1,151.24
+3.23%
$248.55
+2.09%
$50.76
+0.02%
$121.68
+0.96%

Bitcoin Safiye Ülkeyi Dolandırdı ve Serbest Bırakıldı!

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bitcoin Safiye olarak tanınan ve Türkiye’nin en büyük dolandırıcılıklarından birini yapan Safiye Gökçe Yüce, hakkında yaptığı dolandırıcılığa rağmen bir iddianame bile hazırlanmamışken serbest bırakıldı.

Bitcoin Safiye olarak bilinen Safiye Gökçe Yüce, kendini yatırım uzmanı olarak tanıtıp birçok insanı dolandırmasına rağmen yurt dışına çıkmama şartıyla serbest bırakıldı.

Bitcoin Safiye ilk dolandırıcılığını iki yıl önce Aydın’da yaptı. Aydın Devlet Hastanesi’nde kontrole gittiği doktora Bitcoin‘e yatırım yapmasını tavsiye eden Safiye Gökçe, doktora onun adına yatırım yapabileceğini söyleyip doktorun parasını aldı. İlerleyen zamanlarda bu doktora belli miktarda kar payı veren Safiye Gökçe, gün geçtikçe daha da çok kişiye ulaşmaya başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Hemşireleri, polisleri ve diğer insanları ikna ederek toplam 40 kişiden Bitcoin’e yatırım yapmak için para aldı ve aldığı para ile kar payı ödeyip göz boyadı. Bu süreçte insanlara sürekli farklı yalanlar söyleyen Safiye Gökçe birkaç ay önce ortadan tamamen kayboldu. Dolandırıcı şahsa ulaşamayan bu mağdur insanlar ise Aydın Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundular.

Bu suç duyurusundan sonra hakkında soruşturma başlatılan Safiye Gökçe’nin kripto para cüzdanlarında toplamda 8 bin 300 Bitcoin bulunduğu tespit edildi. Araştırmalar daha da detaylaştırılınca daha sonra Aydın’da toplam 40 kişiyi dolandırıp toplam değeri 30 milyon lirayı 600 Bitcoin’lik bir dolandırıcılık yaptığı öğrenildi.

Coinzilla Banner (728x90)

Bitcoin Safiye otoyol gişesinde yakalandı

Daha sonra ise her yerde aranmaya başlayan Safiye Gökçe, birkaç ay önce Bursa İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yakalandı. Gebze-Orhangazi-İzmir Karayolu Bursa gişelerinde 8 Kasım 2019’da gözaltına alındı.

Yakalandıktan hemen sonra Aydın’a götürülen dolandırıcı şahıs Aydın İl Emniyet Müdürlüğü’ne teslim edildi ve mahkemeye çıkartılarak tutuklandı.

Elektronik kelepçe ile serbest bırakıldı

8 Kasım 2019’da gözaltına alınan Safiye tam dört aydır cezaevindeydi. Fakat cezaevi macerası fazla uzun sürmedi. Davası görülmeyen ve hakkında daha iddianame bile hazırlanmayan Bitcoin Safiye, bugün yurt dışına çıkış yasağı konularak elektronik kelepçe ile serbest bırakıldı.

Safiye tarafından dolandırılan mağdurlar ise Bitcoin Safiye’nin bu şekilde serbest bırakılmasına çok karşı çıktılar. Bu mağdurlar daha sonra avukatlarını arayıp itirazda bulunmalarını istediler. Avukat Savaş Akçöltekin, mağdurların itirazda bulunmak istediklerini şu ifadelerle dile getiriyor:

“Savcılık, sanığın tutukluluğunun devamı konusunda talepte bulunmuş. Ancak Aydın 2’nci Sulh Ceza Hakimliği de adli kontrol şartının yeterli olduğu kanısına vararak elektronik kelepçeyle serbest bırakmış. Henüz bu konuda dava da açılmadı. Serbest bırakılması ile ilgili perşembe günü mağdurların avukatlarından birisi olarak itirazda bulunacağız.”

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.