425 Milyon Dolarlık Bitcoin Yatırımı Yapan MicroStrategy Kurucusu: “BTC Sağlam Bir Değer Deposu”

Bitcoin
Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Halka açık en büyük bağımsız iş zekası şirketi” Microstrategy’nin kurucusu, kendi markasını oluşturduğu için, son zamanlarda Bitcoin’in ölçeklendirme yeteneği hakkında dikkate değer yorumlar yapıyor. Michael Saylor, Bitcoin’in kusursuz ölçeklenebilirlik özellikleri hakkında “denenmiş ve test edilmiş” geri bildirimler olarak özetlenebilecek konuları Twitter’dan paylaştı. BTC konusunda yükseliş olacağını öngören Michael Saylor, “Bitcoin bir değer deposu olarak gayet iyi ölçekleniyor” diyor.

16.796 BTC alımı

Bu haftanın başlarında, Microstrategy, Saylor’un şirketin mevcut Bitcoin varlıklarını 175 milyon dolarlık toplam satın alma fiyatıyla 16 bin 796 BTC artırarak dijital para dalgasına bir kez daha girdiğini açıklamasının ardından kripto para birimi alanında manşetleri süslemeye devam ediyor.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Michael Saylor ayrıca Perşembe günü bir başka 21.454 BTC zincir dışı işlemin yakın zamanda gerçekleştirildiğini açıkladı. Satın alma sürecinde 78.388 zincir dışı işlem yapılırken, satın alınan Bitcoin’leri depolama için soğuk bir cüzdana yerleştirmek için gereken tek şey önemli ölçüde daha az sayıda zincir içi işlemdi. Zincir içi işlemler genellikle madencilerin işlemleri doğrulayan onaylar yapmasını gerektiriyor. Ağ katılımcılarının % 51 kadarı, defter güncellenmeden önce işlemin doğruluğu konusunda hemfikir olmalıdır.

Ölçeklenebilirlik söz konusu olduğunda, BTC blok zinciri kendi payına sahip durumddda. Yüksek hacimli bekleyen işlemlerin neden olduğu işlem hızındaki gecikme, Litning Network  gibi çözümler gerektirmiştir durumda. Bazı geliştiriciler zincir içi yenileme için blok boyutlarının artırılması gerektiğini düşünürken, diğerleri zincir dışı iyileştirmeler çağrısında bulundu. Buna rağmen, Saylor’un gözlemlediği gibi, BTC 7 TPS ile bile iyi bir oranda işlem gerçekleştirebiliyor. Bu nedenle zincir üzerinde ölçeklendirme hala orta düzeydedir.

Tavır değişikliği

Saylor her zaman bir Bitcoin savunucusu olmadı. 2013 yılında CEO, Bitcoin’i çevrimiçi kumarla ilişkilendirerek, Bitcoin’in patlamayı bekleyen bir saatli bomba olduğu konusunda toplumu uyarmış ve şöyle demişti:

“Bitcoin’in günleri sayılı. Çevrimiçi kumarla aynı kaderi paylaşması an meselesi gibi görünüyor. “

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Morgan Creek Digital’in kurucu ortağıyla yaptığı röportajda açıklamasını değiştirerek şunları söyledi; “250 milyon dolar değerinde BTC aldığımı söylediğim güne kadar tweet attığımı bilmediğimi söylemekten gerçekten utanıyorum.” Microstrategy, kripto para satın almaya ilk ilgi gösterdiği 28 Temmuz’dan bu yana 38.250 BTC satın aldı. Microstrategy’nin gelecekte daha fazla kriptoyu güvence altına aldığını görmek artık şaşırtıcı olmayacak çünkü son BTC satın alımı sonrasında fiyatta % 9’luk bir artış oldu.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!