Bitcoin Sahiplerinin Yüzde 99,7’si Artık Karda!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin, finansal piyasadaki en karlı varlıklardan biri haline geliyor.

Glassnode’dan gelen en son veriler, tüm Bitcoin yatırımcılarının neredeyse yüzde 100’ünün artık karda olduğunu gösteriyor. Bitcoin önceki tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaştığı için bu durum hala geçerliliğini koruyor.

Sağlanan verilere göre, Bitcoin arzının yüzde 99,75’i şu anda karda. Aynı değere daha önce Nisan-Mayıs aylarında Bitcoin’in 64,899 dolara yükselmesiyle ulaşıldı ve bu da ATH olarak kaldı.

Şu an itibariyle, Bitcoin 63.900 dolardan işlem görüyor, bu da önceki yüksek seviyeden 1.000 doların altında kaldığı anlamına geliyor. Mevcut büyümenin ana sebebi, finansal piyasalardaki küresel riske ek olarak Bitcoin vadeli ETF ticaretinin başlamasıdır. S&P500 ve DAX gibi ana piyasa endeksleri de ortalama %yüzde  büyüme ile güçlü rallilerle karşı karşıya.

Bahsedilen zincir üstü veri, piyasanın aşırı alınıp satılmadığını belirlemek için de kullanılabilir. Değerin yüzde 100’e yaklaşmasıyla birlikte piyasa, tasfiye ve düzeltme zincirini başlatabilecek ilk kar reelize etme durumu ile karşı karşıya kalabilir.

Daha önce, metriklerin yüzde 95-99 aralığında hareket etmesiyle piyasadaki düzeltme, bir hafta boyunca kısa bir süre sonra ortaya çıktı. Veriler bir gösterge olarak kullanılabilirken, herhangi bir teknik analiz kullanmaz ve yalnızca ham verileri gösterir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!