Bitcoin Sayısının 21 Milyondan Fazla Olduğu İddia Edildi!

bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Herkesin bildiği üzere Bitcoin (BTC) üretimi sadece 21 milyon ile sınırlandırılmıştı. Yani madenciler maksimum 21 milyon BTC çıkarabilecekti. Sonrasında ise çıkarılan 21 milyon BTC para birimi ile işlem yapılabilecekti. Ancak Weiss Ratings tarafından yapılan açıklama her şeyi değiştirdi. 

Weiss Ratings’e göre 21 milyondan fazla Bitcoin varDerecelendirme kuruluşu Weiss Ratings şirketinin yaptığı analizlere göre bu sonuca ulaşıldığı söylendi. Şirketin Twitter üzerinden yayımladığı mesajla kripto para dünyası yeni bir tartışmaya girdi. Weiss’in attığı tweet’te ‘’Popüler olmayan görüş: 21 milyondan fazla BTC yer almakta’’ yazısı paylaştı. Weiss Ratings kuruluşu ayrıca borsalarda bir güven sorunu oluştuğunu belirtti. Bununla ilgili paylaştığı tweet’te şunları söyledi: 

“Hali hazırda bulunan kripto paranızı tutarak riskten koruyabilirsiniz. Fakat anahtarlarınızı değil sadece kripto paranızı.”

Şu an piyasada 18 milyonun üzerinde BTC olduğu biliniyor. Ancak hepsinin işlemde olmadığı bazı kesimler tarafından tahmin ediliyor. Hesaplarda unutulan 4 milyon BTC’nin geri dönemeyeceği konuşuluyor. Geçtiğimiz zamanlarda da bununla ilgili birçok haber çıkmıştı. Birçok yatırımcı önceden aldığı BTC’leri cüzdanlarda unutmuştu.

Bitcoin rezervlerinde büyük bir düşüş var 

Derecelendirme kuruluşunun yaptığı diğer bir analizde de Bitcoin para biriminin rezervlerinde büyük düşüş yaşandığı belirtildi. 2018 yılına göre BTC de büyük düşüşler yaşandı. 

Geçtiğimiz aylarda yaşanan bir olay da düşüşün önemli ayaklarından birini oluşturdu. 3 Ocak’ta ‘’Proof – of – keys” (finansal bağımsızlık günü) olayı ile birlikte rezervler üzerinde etkisi az olduğu gözlemlendi.  

bitcoin
1 yıllık Bitcoin değişim rezervleri grafiği. Kaynak: CryptoQuant

Ayrıca kuruluş kripto paraya verdiği derecelendirme ile epey bir tepki almıştı. Altcoinlere nazaran verdiği puan ile eleştirilerin hedefinde olmuştu. 

Son olarak BTC, ‘’A-‘’ skoruyla zirvenin tek sahibi. Derecelendirme kuruluşu ise, BTC’nin ‘’piyasa performansı’’ para biriminin puanını ‘’C-‘’ olarak görüyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!