Bitcoin Üretim Maliyeti Düşüyor! Fiyata Daha Fazla Zarar Verebilir!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

JPMorgan analistlerine göre, Bitcoin’in üretim maliyeti bir ayda 24.000 dolardan 13.000 dolara düştü.

Amerikan çok uluslu yatırım bankası JP Morgan Chase & Co’daki analistler, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in üretim maliyetinin geçen ay boyunca yaklaşık yüzde 50 düştüğünü açıkladı.

BTC Üretim Maliyeti 13 Bin Dolara Düştü!

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki bankanın analistleri tarafından Çarşamba günü yayınlanan bir belgeye göre, Bitcoin üretim maliyeti Haziran 2022’nin başında 24.000 dolardan şu anda 13.000 dolara düştü. Rapor, büyük düşüşün dijital varlığın fiyatına daha fazla zarar verebileceğine dikkat çekti.

Analistler ayrıca, üretim maliyeti tahminindeki düşüşün neredeyse tamamen Cambridge Bitcoin Elektrik Tüketim Endeksi verilerine göre elektrik kullanımındaki düşüşten kaynaklandığını belirtti.

Bankacılık devi, hareketin madencilerin, daha az verimli madencilerin toplu bir göçü yerine daha verimli madencilik teçhizatları kurarak kârlılığı sürdürme çabası olduğunu savundu. Ancak bu hareket, Bitcoin fiyatındaki herhangi bir kazanç için önemli bir engel oluşturabilir.

Ek olarak analistler şu şekilde açıklama yaptı:

“Madencilerin karlılığına açıkça yardımcı olurken ve madencilerin likiditeyi artırmak veya kaldıraç azaltmak için Bitcoin varlıklarını satma baskılarını potansiyel olarak azaltırken, üretim maliyetindeki düşüş, ileriye dönük Bitcoin fiyat görünümü için olumsuz olarak algılanabilir. Üretim maliyeti, bazı piyasa katılımcıları tarafından ayı piyasasında Bitcoin fiyat aralığının alt sınırı olarak algılanıyor”

Bitcoin Madencileri Varlıklarını Satıyor!

Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) yaklaşık 69.000 dolara ulaştığından beri, Bitcoin ve tüm kripto sektörü, yeni bir ayı döngüsünü başlatan birçok sıkıntıyla karşı karşıya kaldı.

Bu olumsuz olaylardan bazıları, Terra/LUNA çöküşü, Three Arrows Capital (3AC) iflası gibi yüksek profilli patlamaların ardından ve Federal Rezerv’in enflasyonla mücadele etmek için faiz oranlarını yükseltmesiyle ilgili haberleri içeriyor.

Şu anda, Bitcoin’in fiyatı bugüne kadar yaklaşık yüzde 70 düştü. Geçen ay, önde gelen kripto varlığı 20.000 dolar civarında işlem görüyordu.

Artan oynaklıkla, BTC madencileri 2022’nin ikinci çeyreğinde bir satış çılgınlığı yaşadı. Son araştırmalar madencilerin döküm kötüleştikçe geçen ay Mayıs çıktılarının yüzde 100’ünü sattığını ortaya koydu.

Bitcoin Üretim Maliyeti Düşüyor! Fiyata Daha Fazla Zarar Verebilir!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.