Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bitcoin ve Altcoin’leri Etkileyebilecek Bu Haftanın Önemli Gelişmeleri (23 Ekim)

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasında bir haftanın daha sonuna geldik. Geçen bir hafta boyunca lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), müthiş bir performans sergiledi ve %10’un üzerinde yükseldi. Sonunda 30 bin dolar seviyesini aşmayı başardı.

rrg

Kripto para piyasası, bu hafta gerçekleşecek olan bir dizi önemli olaya odaklanıyor. Hem kripto dünyasını hem de genel ekonomiyi etkileyebilecek bu gelişmeler yakından takip ediliyor.

İşte son ekonomik verilere göre bu hafta Bitcoin ve altcoin‘lerin fiyat hareketlerini etkileyebilecek önemli gelişmeler:

🚨 Bu Hafta Gerçekleşecek Önemli Gelişmeler 🚨

24 Ekim Salı

Merit Circle (MC) saat 20.00’da bir duyuru yapacak.

İlginizi Çekebilir: Ledger Nano: Kripto Varlıklarınızı Güvende Tutmanın Yeni Yolu!

Microsoft, Google ve Visa kazanç raporlarını açıklayacak.

fwrf

• Toplam arzın %0,64‘üne tekabül eden 11,5 milyon dolar değerinde dYdX (DYDX) kilidi açılacak.

25 Ekim Çarşamba

• Fed Başkanı Powell saat 23.35’te konuşma yapacak.

İlginizi Çekebilir: Kripto Para Madenciliğinde Günlük Kazanç Potansiyeli ve Etkileyen Faktörler!

• ABD Eylül Ayı Yeni Konut Satışları verisi saat 17.00’da açıklanacak. (679K gelmesi bekleniyor, önceki 675K’ydı.)

Bu veri, son ay içerisinde ABD’de satılan yeni konutların yıllık hesaba göre sayısını açıklar. Yukarı yönde bir eğilim tüm ekonomi için önemli bir ölçek olan konut piyasası gibi ülkenin para biriminde pozitif bir etkiye sahiptir. Yeni konut harekâtı ev sahiplerinin kendi evleri için ev aletleri veya mobilyalar gibi malları alması ve inşaatçıların talepleri karşılaması için ham maddeler alması ve daha fazla kiralık işçi barındırması gibi bir ekonomik dalga etkisi oluşturmaktadır. Konut harekâtının yüksek seviyesi yapı endüstrisinin sağlıklı olduğunu ve tüketicilerin büyük yatırımlar yapmak için sermayeleri olduğunu göstermektedir.

26 Ekim Perşembe

• TCMB Faiz Kararı saat 14.00’da açıklanacak.

• Türkiye Brüt Döviz Rezervleri verisi saat 14.30’da açıklanacak. (Önceki 83,31 milyar dolardı.)

İlginizi Çekebilir: Kripto Para Madenciliği İçin Gerekli Olan Malzemeler Nelerdir? İşte Cevabı!

• Secret (SCRT), 2024 yol haritasını (roadmap) açıklayacak.

•  Avrupa Liderler Zirvesi saat 13.00’da gerçekleşecek.

• Avrupa Merkez Bankası Faiz Kararı saat 15.15’te açıklanacak. (Yüzde 4,5 gelmesi bekleniyor, önceki de 4,5’di.)

• Avrupa Merkez Bankası (ECB) saat 15.45’te basın açıklaması yapacak.

• ABD 3. çeyrek Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYİH) verisi saat 15.30’da açıklanacak. (4,1 gelmesi bekleniyor, önceki 2,1’di.)

Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GDP), ekonomik faliyetler için bir ölçüm ve ekonominin sağlıyla ilgili önemli bir göstergedir. GDP ‘deki yıllık (çeyreklik değişim x 4) yüzdesel değişim, tüm ekonomideki büyüme oranını gösterir. Tüketim Amerikan GDP değerini etkileyen en büyük değerdir. Çeyrekten çeyreğe rakamlarda oldukça değişim görülebilir. Beklenenden yüksek bir değer çıkması USD için pozitif/boğa, beklenenden düşük bir değer çıkması USD için negatif/ayı piyasası demektir.

İlginizi Çekebilir: SEC, Ripple (XRP) CEO’su ve Başkanına Yönelik Suçlamaları Düşürdü mü? İşte Detaylar

•  ABD İşsizlik Haklarından Yararlanma Başvuruları saat 15.30’da açıklanacak. (209K gelmesi bekleniyor, önceki 198K’ydı.)

Son geçen hafta içerisinde işsizlik sigortası için kayda geçmiş olan bireylerin sayısını belirler. Bu haftalık gösterge çok güncel veri sağlamaktadır ancak tüccarlar genel olarak ekonominin gelecek performansının küçük bir işaretini veren işsizliği bir gösterge gibi görür. Bir aşağı yöndeki eğilim çalışan insanların daha fazla para harcama eğiminde olduğu ve tüketimin GDP’nin büyük bir kısmını oluşturması gibi ülke para biriminde pozitif bir etkisi vardır.

27 Ekim Cuma

• ABD Yıllık Çekirdek Kişisel Tüketim Giderleri Fiyat Endeksi (PCE) saat 15.30’da açıklanacak. (Yüzde 3,7 gelmesi bekleniyor, önceki 3,9’du.)

• Toplam arzın %1,06‘sına tekabül eden 5,5 milyon dolar değerinde Flow (FLOW) kilidi açılacak.

FLOKI önemli bir duyuru yapacak.

Floki’nin son DAO önerisi, bir staking ödül tokeni başlatmaktır. Bu, Floki sahiplerinin 3 ay ile 4 yıl arasında bir süre boyunca FLOKI tokenlerini kilitleyerek ve stake ederek yeni bir ödül tokeni kazanabilecekleri anlamına gelir. Ödül tokeni, trilyon dolarlık potansiyele sahip gelişen bir sektörde bir yardımcı token olacak ve yeni token için kurumsal ortaklıklar zaten imzalandı.

Öneri kabul edilirse, Floki STAKING programı ve iki önemli yol haritası öğesi (Project TL + Mystery Project) 27 Ekim 2023’te kullanıma sunulacak.

Bu öneri, Floki ekosistemi için önemli bir gelişmedir, çünkü sahiplerine ödül kazanmanın ve projeyi desteklemenin yeni bir yolunu sunacaktır. Staking programı ayrıca FLOKI tokenlerini kilitlemeye yardımcı olacak ve bu da uzun vadede fiyat artışına yol açabilir.

28 Ekim Pazar

• Toplam arzın %2,12‘sine tekabül eden 8,5 milyon dolar değerinde Open Campus (EDU) kilidi açılacak.

Bu önemli gelişmeler, kripto para piyasasında dalgalanmalara neden olabilir ve Bitcoin ve diğer altcoin’lerin değeri üzerinde etkili olabilir. Kripto para yatırımcıları ve piyasa takipçileri, bu gelişmeleri yakından izleyerek ticaret stratejilerini geliştirebilir ve kararlarını buna göre şekillendirebilir.

Bitcoin ve Altcoin’leri Etkileyebilecek Bu Haftanın Önemli Gelişmeleri (23 Ekim)
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!