XRP

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

SEC, Ripple (XRP) CEO’su ve Başkanına Yönelik Suçlamaları Düşürdü mü? İşte Detaylar

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzenleyici, XRP işlemleriyle ilgili menkul kıymet ihlali davasında onları da suçlamıştı, ancak şimdi sadece Ripple davasını takip ettiğini belirtti.

  1. Ripple’ın üst düzey liderleri, SEC’in federal mahkemelerde yıllarca süren menkul kıymet ihlali suçlamalarında aklandı.
  2. Dava, kripto endüstrisi ile SEC arasında güvenliğin ne olduğu konusunda devam eden anlaşmazlığın öncülerinden biri olarak görülüyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve Başkan Chris Larsen’in federal menkul kıymetler yasalarını ihlal etmekle suçlandığı ve gelecek yıl için planlanan bir dava sürecinin iptal edileceği iddialarını artık takip etmeyeceğini belirtti. Kurumun kendisine karşı uzun süredir devam eden davasında bir zafer daha elde etti.

Perşembe günü öğleden sonra yapılan bir başvuruya göre taraflar, iki yöneticiye karşı açılan davanın, tarafların gönüllü olarak reddetme kararı aldıkları bildirildi, bu da davanın tekrar açılamayacağı anlamına geliyor. Dosyada SEC’in Ripple’a karşı iddiaları sürdürmeye devam edeceği belirtildi.Garlinghouse yaptığı açıklamada,

“Yaklaşık üç yıldır Chris ve ben, siyasi gündemi olan düzenbaz bir düzenleyicinin asılsız iddialarına maruz kaldık” dedi.

“SEC, offshore borsalarda siyasi çıkar sağlamaya çalışan müşteri fonlarını çalan suçluları aramak yerine iyi adamların peşine düştü.” dedi.

Offshore borsalar, genellikle bir ülkenin yasal düzenlemelerinden veya denetimlerinden kaçınmak için yurtdışında bulunan veya yurtdışı kaynaklı borsalardır.

Ripple , Temmuz ayında, davayı denetleyen yargıcın, şirketin XRP’yi borsalara koyarak bireysel yatırımcıların kullanımına sunma konusunda federal menkul kıymetler yasalarını ihlal etmediğine karar vermesiyle, kısmi de olsa büyük bir zafer kazandı. Aynı kararda Yargıç Analisa Torres, şirketin XRP’yi doğrudan kurumsal yatırımcılara satarak federal menkul kıymetler yasasını ihlal ettiğini söyledi.

Perşembe günkü dosyada, SEC ve Ripple’ın tartışmalara devam edeceği konunun bu ikinci aşama olduğu belirtildi.

İlginizi Çekebilir: Blockchain Teknolojisinin Kripto Para Dünyasına Etkisi!

Başvuruda, SEC ve Ripple, davada bekleyen konuyla ilgili potansiyel bir brifing programı üzerinden görüşme ve planlama yapmayı düşünüyor. Ripple’ın Kurumsal XRP Satışına ilişkin Bölüm 5 ihlallerine karşı hangi çözümlerin uygun olduğu belirtildi.

SEC sözcüsü yorum yapmaktan kaçındı. Bir Ripple basın bülteni, başvuruyu bir “teslimiyet” ve tüm çabaları “tiyatro” olarak tanımladı.

XRP’nin fiyatı haber üzerine yaklaşık %4,1 artışla 0,51 dolara yükseldi.

Bu ayın başlarında, SEC’in Ripple davasındaki mahkeme kararına itiraz etme girişimi reddedildi.

SEC, menkul kıymet yasalarını ihlal ettiğini söylediği kripto şirketlerine yönelik geniş kapsamlı takibinde bir dizi dava aksaklığı yaşadı.

SEC Başkanı Gary Gensler, sanal tüm kripto para birimlerinin kurum gözetimi kapsamındaki menkul kıymetler olarak kabul edilmesi gerektiğini savundu, ancak ABD’li yargıçlar bunun o kadar basit olmadığını defalarca ifade etti.

Kongre’nin kısa vadede kripto para birimleri için düzenleyici yasalar olmaması durumunda, bu tür mahkeme mücadeleleri ABD’nin dijital varlıklara yaklaşımının belirlenmesinde belirleyici olabilir.

Bu arada Ripple, faaliyetlerinin neredeyse %90’ını ABD sınırları dışında gerçekleştirdiğini belirtti.

Screenshot 5

 

Cboe Digital’in baş hukuk sorumlusu Katherine Kirkpatrick Bos, bir gönderide, ajansın bireylere karşı davaları düşürme taktiği olarak yasal bir adım atmış olabileceğini belirtti.

Bu, Ripple kararına çok daha erken itiraz edebilecekleri anlamına geliyor; aksi takdirde, baharın sonlarında bu davanın sonuçlanmasını beklemek zorunda kalacaklardı diye yazdı.

SEC, Ripple (XRP) CEO’su ve Başkanına Yönelik Suçlamaları Düşürdü mü? İşte Detaylar
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!