Bitcoin ve Kripto Para Piyasında Genel Görünüm

bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

S&P 500, geçen haftanın başında yükseldi ve haftayı 3.482’de bitirmek için Cuma gününe kadar sağlam bir seviyede kaldı. Buna karşılık, Avrupa ve Birleşik Krallık hisse senedi piyasaları, Perşembe günü piyasaların yaklaşmakta olan ve artan koronavirüs kilitleme kısıtlamalarını sindirirken bir düşüş görerek mücadele etti.

Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye kayıt olabilirsiniz.

Bitcoin, 11.000 $ seviyesinin üzerine çıkıp sabit kalırken mütevazı kazançlar elde etti. Bitcoin Cash ve Cardano gibi bazı büyük piyasa değerina sahip altcoinlerin birçoğu da iyi performans gösterdi ve yedi günde çift haneli kazançlar elde etti.

Bitcoin’de beklenen yön

Bitcoin’in, özellikle minimum dalgalanma ile 10.000 $ aralığında olduğu haftalarda 11.000 $’a ulaştığını görmek sevindirici. Kısa vadede, 12.000 $, bakacağımız bir sonraki direnç seviyesi olmaya devam ediyor, ancak geleceğe baktığımızda, Bitcoin için tarihsel olarak kırılması zor olan 14.000 $ seviyesinin de farkında olmamız gerekiyor. Haziran 2019’daki son zirve, bu seviyeye en son yaklaştığı zamandı.

Bununla birlikte, mevcut piyasa zemini, geçen yıl olduğundan belirgin şekilde farklıdır. Temeller Haziran 2019’dakinden daha güçlü. Pozitif zincir içi ölçümleri, sürekli parasal ve mali teşvik ortamıyla (şu anda başka bir paket için zaman bitiyor gibi görünse de) ve% 2’nin üzerindeki enflasyon potansiyeli ile dikkate alındığında Bitcoin için zemin uygun. Bitcoin sonraki iki direnç seviyesini aşarsa, geri dönmek yerine sürekli bir boğa koşusunu yönetme olasılığı çok daha yüksek görünecek.

Bitcoin’in yatırımcı demografisinde bir genişleme olsa da tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşan kripto varlığının herhangi bir önemli ana akım medya kapsamı şüphesiz daha fazla yatırım getirecektir.

Bitcoin’i izleyen altcoinler

Ethereum, Pazartesi günü 393 dolara ulaşarak Bitcoin’i takip etti. Aslında, geçen hafta 0,92’lik bir Pearson Korelasyon Katsayısı taşıdı. Coinmetrics.io’ya göre bu yüksek kayda rağmen, uzun vadeli rakam giderek düşüyor.

Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram teknik analiz kanalımıza buradan ücretsiz katılabilirsiniz.

Görünüşe göre yatırımcılar da çok fazla Ethereum biriktiriyor. Yatırımcılar, vakfın Ethereum 2.0’a doğru yaptığı hamleleri açıkça kabul ediyor ve bunun sunduğu fırsatın farkında. Bitcoin yatırımcılarıyla birlikte HODL’den memnun görünüyorlar.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!