Bitcoin Yeni Rekorunu Kırdı! 1 Bitcoin 23000!

bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En büyük piyasa değerine sahip olan kripto para birimi Bitcoin (BTC), bu hafta yaklaşık %20 yükseldi. Bu yükseliş ile BTC yeni bir rekor kırdı.

BTC son zamanlarda 20000 dolar seviyesini birkaç kez zorlamıştı en sonunda bu barajı dün kırdı. CoinMarketCap verilerine göre BTC tüm zamanların rekorunu kırarak ATH’sini 23109 seviyesine çıkarmayı başardı. Bu yazı yazıldığı anda ise BTC fiyatı ise 22 bin 738 dolar.

Bitcoin Fiyatı. Kaynak: CoinMarketCap 

BTC bu sene +%300 yükseliş gösterdi ve daha önce yaşanan yükseliş ve düşüşler detaylı bir şekilde incelendiğinde ise bu rallinin sonucunda iki değerlendirme ortaya çıkıyor.

Birinci değerlendirmede BTC’nin dolar pasifliği ve enflasyon korkusu ile altına yeni bir alternatif olarak görüldüğü düşünülüyor.

İkinci değerlendirmede ise BTC rallisinin sonunda 3 yıl önce yaşanan çakılma ile sonuçlanacağının kaçınılmaz olduğu düşünülüyor. BTC’nin düşeceğini düşünen taraflar için bu düşüşün spekülatif coşku kaynaklı olacağını belirtirken bu düşünceye karşı olan taraflar ise bu sefer BTC rallisinin spekülasyon temelinden daha çok uzun vadeli kurumsal yatırımcılardan güç aldığını belirtiyorlar.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!