bitcoin

Bitcoin Yeniden Facebook’ta sansürlendi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Facebook, Bitcoin ile ilgili tüm hashtag’leri sansürlüyor. Bu tür reklamları, kullanıcılarının çıkarına zararlı olarak sınıflandırdı.

Facebook, Bitcoin hashtag’i ile gönderileri tekrar sansürlemeye başladı. Bitcoin hashtagi içeren Facebook gönderilerinin- videolar, fotoğraflar ve hatta mesajların- daha geniş bir kitleye ulaşması engelleniyor.

Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye kayıt olabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar, BTC hashtagini her kullandıklarında, sosyal medya devinin “bu tür yayınların geçici olarak gizlendiğini” açıklayan bir uyarı verdiğini fark ettiler. Bilgi istemi, bunun Facebook topluluğunu güvende tutmak için yapıldığını belirtiyor.

Bununla birlikte, diğer kripto varlıkları, uyuşturucular ve silahlarla ilgili hashtag’ler hiçbir şekilde sansürle karşılaşmaz. Facebook, Bitcoin’e karşı pek dostane olmayan bir duruşa sahip olmasıyla ünlüdür.

Sosyal medya sitesi kullanıcıları, BTC’de karşılaşılan sansürü kınamak için Twitter’a gitti. Twitter ve sahibi Jack Dorsey, popüler kripto varlığına karşı olumlu bir tutum sergilediler.

Jack, farklı zamanlarda koinin geleceğin finansında oynayacağı önemli rol hakkında da konuştu. Şirketlerinden biri olan Square şu anda BTC’deki toplam varlığının %1’ine sahip.

Facebook’un Bitcoin Politikası

Facebook, 2018’de kripto para birimleri ve İlk Koin Teklifleri (ICO) ile ilgili politikasını değiştirme niyetini açıkladı.

Facebook, bir blog yazısı aracılığıyla, Bitcoin gibi kripto varlıklarının kullanıcılarının çıkarlarına zararlı olduğunu bulduğunu duyurdu. Ve bu nedenle, kripto para birimlerini ve beğenileri tanıtan blog gönderileri yasaklanacak.

Ancak, bu Facebook’ta muazzam bir tepki yarattı.  Bu dönemde Facebook ayrıca kendi kripto para birimi projesi olan Libra üzerinde çalıştığını duyurdu.

BTC ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram teknik analiz kanalımıza buradan ücretsiz katılabilirsiniz.

Şu anda Facebook, Bitcoin içeren hashtag’leri sansürlemeye başladı. Ethereum, Cardano, One Coin, Auricoin ve Hex gibi diğer kripto varlıkları hiçbir şekilde sansürle karşı karşıya değil.

Facebook, BTC ile ilgili hashtag’leri neden sansürlemeyi seçtiğine dair henüz bir açıklama yapmadı.

Bitcoin Yeniden Facebook’ta sansürlendi
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.