Bitcoin Yükselişte: 9.400 Doları Aştı

bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’in piyasa değeri, son birkaç gün içinde 800 dolar birden artış kaydetti ve 9.400 doları aşarak, bu yükselişiyle, direnç seviyelerini biraz zorlamaya başladı.

Önceki günlerde düşüş eğiliminde olan Bitcoin (BTC), sadece birkaç gün önce 8.640 dolar seviyesinde iken 28 Mayıs’ta (bugün) aniden 9.400 dolar seviyelerine çıktı.

Bitcoin, üç günde yüzde 8 değer kazandı

Piyasa verileri, BTC/USD paritesinin, bugünkü yükselişle, günlük yüzde 3 değer kazandığını gösteriyor.

Haber yayına hazırlandığı sırada BTC, 9.460 dolar seviyesine çıktı, ancak daha sonra 9.400 dolar seviyesine gerilemişti. Haberin yayınlandığı sırada ise 9.470 dolar seviyelerinde görülüyordu. Bu veriler, Bitcoin’in dün sırasıyla 9.000 ve 9.200 dolar bölgelerini hızla geçerek bir gün içinde aniden yükseldiğini gösteriyor.

Bitcoin’in 9.500 dolara çıkması bekleniyor

Ardı ardına gelen bu gelişmeler, geleneksel piyasaların görünümünü daha güçlü hale getirdi ve BTC/USD paritesinin değerini beş rakamlı hale (10.000 dolara) iyice yaklaştırdı.

Direnç seviyesi, BTC/USD paritesinin 10.000 dolara çıkmasını, şimdiye kadar korumuştu. BTC madencileri, bu ayın başlarında yarıdan daha az kazanç elde ediyor olmalarına rağmen, geçen haftadan itibaren büyük kayıplarla da olsa satış seviyelerini yukarı doğru çevirmeye başlamışlardı.

Ancak daha sonra fonlama devi Grayscale’in, madencilik yapılan BTC miktarının bir buçuk katını satın aldığı ortaya çıkmıştı.

Bu hafta ise Goldman Sachs gibi “kripto paranın bir varlık olmadığını” iddia eden faktörler dahi Dentcoin piyasasında başarısızlığa uğradı ve dikkate değer hiçbir etkide bulunamadı.

Son haftalarda fiyat dalgalanmalarının odaklandığı BTC/USD’nin 9.500’lük seviyesinin, aşılması gereken psikolojik bir engel olduğu, çok açık.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!