Bitcoin’de Büyük Sıkışma Yaşanabilir! Uzman Analist Açıkladı!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güney Kore merkezli zincir analiz şirketi CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, Bitcoin’in yakında büyük bir kısa süreli sıkışma görebileceğini tahmin etti.

Btc

Birçok yatırımcının 2020’nin sonlarında 10.000 ila 20.000 dolar arasında kısa pozisyon biriktirmeye devam ettiğini, ancak daha sonra silindiğini belirtti. Haziran ayına göre, kısa likidasyonlar saatlik satın alma piyasa emirlerinin yaklaşık yüzde 10’unu oluşturdu. Böyle bir senaryo şimdi gerçekleşebilir ve Bitcoin’e kısa devre yapabilir.

Ju’ya göre, Bitcoin’in potansiyel olarak başka bir önemli kısa sıkışma yaşayabileceği gerçeği, yeni bir yükseliş döngüsünün başlamak üzere olduğu anlamına gelmiyor. Ancak, kripto para biriminin dibe vurmaya yakın olduğunu gösteriyor. Geçen ay, Bitcoin hafif bir rahatlama rallisi görmeden önce 17.600 dolara kadar düştü.

Başka bir parabolik boğa koşusunun başlaması “birkaç ay veya yıl” alabilir. Brandt, bir sonraki Bitcoin “roket aşamasının” 2024’te ateşleneceğini öngördü.

Bitcoin Belirsizlikte Kalıyor!

13 Temmuz’da, en büyük kripto para birimi 20.000 dolar seviyesini geri almayı başardı, ancak piyasa hissiyatı ezici bir şekilde düşüşe devam ediyor. En son güncellemeye göre “Korku ve Açgözlülük Endeksi” “aşırı korku” bölgesinde kalmaya devam ediyor. Yakın tarihli bir Bloomberg anketi, çoğu perakende ve kurumsal yatırımcının en büyük kripto para biriminin 10.000 dolara kadar düşmesini beklediğini gösterdi.

Bazı analistler, FED’in giderek şahin para politikası uyguladığına inanıyor. En son enflasyon verilerinin ardından Merkez Bankası’nın 100 baz puanlık bir zam açıklaması yapması kuvvetle muhtemel.

Lider kripto para birimi Bitcoin, şu anda Binance borsasında 20.538 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Bitcoin’de Büyük Sıkışma Yaşanabilir! Uzman Analist Açıkladı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.