Bitcoin
Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bitcoin’de Her Hareketi Bilen Metrik: “BTC Artık Bu Seviyeye Düşmeyecek”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Her ay 200 dolar yükselen 200 haftalık hareketli ortalama, Bitcoin’in 2009’da ilk ortaya çıkışından bu yana zımni bir BTC fiyat tabanı oluşturdu.

Yeni veriler gösteriyor ki, BTC fiyatının %35 düşmesini bekleyen BTC spekülatörleri muhtemelen sonsuza dek bekleyecek.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

22 Eylül’deki bir tweet‘te, kuant analisti PlanB, Bitcoin’in 6 bin 700 doların altına düşmesi durumunda bir ömür boyu alışkanlığı kıracağını belirtti.

PlanB, geçmiş BTC fiyat tabanını takip ediyor

PlanB, BTC / USD için 200 haftalık hareketli ortalamayı (200MA) referans alıyordu. Çalışmalarında popüler bir araç olan 200MA, Bitcoin fiyatlarındaki düşüş trendlerinde hiç bozulmadı.

Salı günü itibariyle, seviye 6 bin 700 dolara eşitti ve her ay yaklaşık 200 dolar artmaya devam ediyor.

Tarihi davranış, BTC’nin varlığının 200. haftasından bu yana olduğu gibi devam ettiği sürece, 6 bin 700 dolar artık kesin bir fiyat tabanı oluşturacak. PlanB konuyla ilgili olarak şöyle diyor:

“BTC 200WMA asla düşmez. BTC aylık kapanış fiyatı hiçbir zaman 200 WMA’nın altına düşmedi.”

Mart 2017’de Bitcoin’in önemli 1000 $’lık işareti sonsuza dek temizlemek için bir “mücadele” gördüğünü de sözlerine ekledi. Ancak başarılı olduktan sonra, yıl sonuna kadar tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bin dolar geldi.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Bu ay, balinalardan önemli miktarda satın alma desteğinin 8 bin 800 dolardan çok daha yüksek olduğu kaydedilmişti.

Bitcoin fiyatı ve 200 haftalık hareketli ortalama tarihsel grafik. Kaynak: PlanB / Twitter
Bitcoin’de Her Hareketi Bilen Metrik: “BTC Artık Bu Seviyeye Düşmeyecek” 1

2020’de Bitcoin fiyatında %93 yükseliş

PlanB geçtiğimiz günlerde BTC / USD’nin araştırmasının bir parçası olarak 100 bin dolara tırmanmaya başlaması çağrısında bulundu. Stok akış Bitcoin fiyat tahmin modelinin yaratıcısı, 2024’te sona eren mevcut dört yıllık yarılanma döngüsü hakkında oldukça yükseliş tahminleri yaptı ve şöyle dedi:

“BTC, bu noktaya kadar ortalama 288 bin dolardan işlem yapmak için sıraya girmiş olmalı. Bu rakam şu anki rakamın kat be kat üstünde. Ancak şimdiye kadar, stok akış modeli BTC fiyat artışlarını tam bir doğrulukla belirledi.”

Bu arada, 200MA güncellemesinin ardından yayınlanan BTC fiyat hareketinin geleceği hakkında bir ankete 14 bin kişi katıldı.

PlanB’nin 23 Eylül itibariyle Bitcoin fiyatı Twitter anketi. Kaynak: PlanB / Twitter
Bitcoin’de Her Hareketi Bilen Metrik: “BTC Artık Bu Seviyeye Düşmeyecek” 2

%59,1 gibi büyük çoğunluk gelecek yıl BTC’nin yükseleceğini ifade ediyor. Ayrıca diğer kripto para birimleri üzerinde BTC’yi tercih ediyor. Toplamda, yanıt verenlerin % 92,8’i BTC / USD söz konusu olduğunda yükseliş eğilimi gösteriyor.

Bitcoin’de Her Hareketi Bilen Metrik: “BTC Artık Bu Seviyeye Düşmeyecek”

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!