Bitcoin’in 5 Bin Dolar Birden Düşmesinin Sorumlusu Kim?

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve genel kripto para piyasasındaki satışlar yavaşlarken, bu trader grubu piyasayı çökertmekten suçlu olabilir.

Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, kısa vadeli trader’lar dünkü güçlü düşüş sırasında piyasadaki en aktif satıcılardı.

Bitcoin’in 5 Bin Dolar Birden Düşmesinin Sorumlusu Kim?

Glassnode tarafından sağlanan grafiğe göre kullanıcılar, kısa vadeli Bitcoin sahiplerinin Harcanan Çıktı Kar Oranının güçlü bir şekilde azaldığını görerek, lider kripto para biriminin birkaç puan geri çekilmesinden hemen sonra kısa vadeli Bitcoin sahiplerinin çoğunun panik satışı gerçekleştirdiği gerçeği ortaya çıktı.

Şu anda zararda olan yatırımcılar, büyük olasılıkla, kripto para birimini en üstte veya buna yakın bir yerde satın alan perakende veya özel yatırımcılardır. Bu satış baskısını oluşturan kişiler Bitcoin’lerini sattıktan sonra, türev piyasasında bir dizi tasfiye gerçekleşti.

SOPR Göstergesi

SOPR, blok zincirindeki her çıkışın mevcut faydasını yansıtabilen veya basitçe bir satın alma emrinin fiyatı ile bir satış emrinin fiyatı arasındaki oranı belirleyebilen, nispeten basit bir zincir üstü veri göstergesidir.

SOPR değeri birden büyükse, bir yatırımcının piyasadan bir kazançla çıktığı anlamına gelir. Bu durumda, kısa vadeli yatırımcıların çoğu zararla çıktılar, bu da genellikle fiyatın çıkış noktasına ulaşmasıyla girişe bakacakları anlamına geliyor. Piyasa verilerine göre en büyük satış baskısı 56.000- 55.000 dolar civarında gerçekleşti.

Mevcut Piyasa Yapısı

Şimdilik Bitcoin, bir önceki gün yaklaşık yüzde 8,7 kaybederken, değerinin yüzde 2,1’ini geri kazanarak hafif bir toparlanma gerçekleştiriyor. Bitcoin satışı, ülkelerin şu anda almakta olduğu yeni pandemi önlemlerinin neden olduğu küresel bir finansal piyasa düzeltmesine uygun olarak başladı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!