Bitcoin
Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bitcoin’in Her Hareketini Adım Adım Takip Eden Metrik BTC ve Altın İçin Bu Sonuca İşaret Etti

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Willy Woo, Bitcoin’in geleneksel piyasaları takip ettiği günlerin sayılı olduğunu söylediği için uzun vadeli bir düşüş trendinin artık yükseliş desteği oluşturmak üzere geri döndüğünü ifade ediyor.

İstatistikçi Willy Woo, Bitcoin’in altın ile olan ilişikisinin uzun vadeli bir düşüş trendinden çıkarak kırılmasıyla birlikte Bitcoin’in (BTC) yakında geleneksel varlıklardan “ayrışabileceğini” söylüyor.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

25 Eylül’de bir tweet‘te Woo, Bitcoin’in yeni ilgileri kazanarak kendi yolunda ilerlemede başarılı bir başlangıç ​​yapabileceğini ifade etti.

Woo: Bitcoin makro korelasyonunun kırılması “yakında” olacak

Benimsenmenin, bir girişimin büyümesine çok benzer şekilde, klasik bir S eğrisi modelini izleyeceğini savunan Woo’ya göre bu durum, diğer varlıklara karşı bir riskten korunma arayan yatırımcılar açısından öncelikli olacak.

Woo, “Bitcoin yakında geleneksel piyasalardan ayrılacak, ancak geleneksel yatırımcılar tarafından bir riskten korunma aracı olarak algılardaki değişikliklerden ziyade dahili benimseme, s-eğrisi (başlangıç ​​tarzı büyümeyi düşünün) tarafından yönlendirilecek” diyor ve ekliyor:

“Kullanıcı benimsemesinin temelleri şimdiden tüm zamanların en yüksek seviyelerini aştı.”

Hem Bitcoin ağ hash gücü hem de zorluk rekor seviyelerde yer alıyor. Woo, madenciler arasında rekabet gücünün ve uzun vadeli karlılığın değerinin altını çiziyor.

Woo’nun, BTC’nin ABD doları endeksi (DXY) gibi faktörlere olan mevcut bağımlılığından bir kırılmayı öngördüğü gibi, başka bir grafik de değişimin çoktan başlamış olabileceğine işaret ediyor.

BTC’nin altına karşı fiyat oranı, Aralık 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan BTC / USD’den bu yana düşüş trendinde, parite Temmuz sonunda 12 bin doları  geri kazandığında yükselişe geçti.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Eğilim çizgisinin daha sonra yeniden test edilmesi, yeni desteği doğrulayarak yukarı yönde bir sıçrama ile sonuçlandı.

Son üç yıldaki haftalık grafik performansı, kripto hedge fonu Ikigai’de görevli olan Travis Kling tarafından şiddetle not edildi.

Düşüş trendini ve kırılmayı gösteren BTC / USD ve altın oranı tarihsel grafiği. Kaynak: Travis Kling / Twitter
Bitcoin’in Her Hareketini Adım Adım Takip Eden Metrik BTC ve Altın İçin Bu Sonuca İşaret Etti 1

MicroStrategy, Bitcoin’i “toksik olmayan” bir para birimi olarak görüyor

Bu arada Woo’nun sözleri tartışmalı bir şekilde bu yılın en büyük BTC satın alıcısı MicroStrategy’de 425 milyon dolarlık BTC satın alma hamlesinin bir önlem olduğunu reddediyor.

RT sunucusu Max Keiser ile Perşembe günü Keiser Report isimli TV programında yaptığı röportajda CEO Michael Saylor, MicroStrategy’nin bir “Bitcoin standardı” benimsemesini gerçekten istediğini açıkladı. Saylor şu yoruma bulundu:

“Elimizdeki şey para birimine karşı bir savaş ve ABD para birimini Euro’dan daha zayıf hale getirecek bir savaş değil; Para birimine karşı savaş, para tutan herhangi birinin saldırıya uğramasıdır.”

Şimdi, para biriminin merkez bankalarının politik finansal politikaları tarafından zehirli hale getirildiğini fark etmeye başlıyoruz. Bu para biriminden zehirli olmayan bir şeye kaçmanız gerekiyor ve bence Bitcoin öyle toksik olmayan para birimi.”

BTC için nakit takas etmenin de mantıklı olduğunu, çünkü kıt varlıkların 2020’de %25’e, sonrasında ise her yıl %10’a kadar şiştiğini belirtti. Bu nedenle, nakit rezervleri üzerinde oturmak “eriyen buz küpü”ne benziyor.

Bitcoin’in Her Hareketini Adım Adım Takip Eden Metrik BTC ve Altın İçin Bu Sonuca İşaret Etti

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!