FED Dijital Dolara Hazırlanırken Amerikan Toplumu Ne Düşünüyor? – İşte Çarpıcı Sonuçlar

dijital dolar
dijital dolar
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD vatandaşları, mevcut finansal sistemle ilgili endişelerini dile getirmelerine rağmen dijital dolara karşı çıkıyor gibi görünüyor.

ABD vatandaşları dijital dolara karşı

Kripto madenciliği şirketi Genesis Mining tarafından yapılan yeni bir araştırma, ABD vatandaşlarının çoğunun bir Merkez Bankası Dijital Para Birimi’nin kullanılmasına karşı olduğunu öne sürüyor. Genesis madenciliği tarafından yapılan bir anket, 400 katılımcının %25’inden daha azının hükümetin kağıt parayı dijital bir dolar lehine bırakması önerisini kabul ederken, yarısından fazlasının buna karşı çıktığını keşfetti.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Bununla birlikte, CBDC savunucularının sayısı 12 ayda neredeyse iki katına çıktı. 2019’da sorulduğunda ankete katılanların yalnızca %13’ü dijital dolar lehinde görüş beyan etmişti.

Kripto para birimlerine aşinalık var

Ankete katılanların %85’inden fazlası kripto varlıklarına aşinalık ifade ederken, çoğu kişi kripto para birimlerini suç faaliyetleriyle ilişkilendirerek CBDC’ye verilen zayıf popüler desteğe katkıda bulunuyor.

Anket, Cleveland Federal Rezerv Başkanı Loretta Mester’in, Fed’in COVID-19 salgını boyunca CBDC’nin riskleri ve faydaları hakkında kapsamlı araştırma yaptığını ortaya çıkardığı aynı hafta yayınlandı.

Rapor ayrıca, genel halk arasında parasal okuryazarlığın zayıf olduğunu belirledi ve ankete katılanların %38’inin ABD dolarının altın, tahvil veya petrol ile desteklendiğine inandığını,%13’ünün ise bilmediğini tespit etti. Para politikasına ilgisizlik göstermesine rağmen, enflasyon ankete katılanların %88’i tarafından kritik bir konu olarak belirlendi.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ağustos ayında Kanada Bankası, finansal okuryazarlığın kripto para birimlerinin farkındalığı ile olumlu bir şekilde ilişkili olduğunu, ancak mülkiyet ile olumsuz bir şekilde ilişkili olduğunu tespit eden bir çalışma yayınladı. Rapor, finansal açıdan yüksek okuryazar olan katılımcıların kripto para birimlerine sahip olma olasılığının topluma göre yaklaşık %50 olduğunu tespit etmişti.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.