BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
$42,421.38
-5.11%
$2,909.64
-7.4%
$0.94
-5.97%
$149.38
-8.66%
$22.77
-9.75%
$352.75
-7.65%
$6.88
+7.79%
$4.02
-7.24%
$39.30
-9.39%
$42,417.33
-5.12%
$2,908.67
-7.43%
$0.94
-5.97%
$149.40
-8.65%
$1.00
0%
$1,068.38
-7.43%
$232.68
-6.29%
$47.16
-7.35%
$110.21
-9.81%

BitMEX, Uyum Çabalarına Liderlik Etmesi İçin Eski Revolut Yöneticisini İşe Aldı

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Kripto para birimi türevleri borsası BitMEX, ABD hükümeti ile yasal bir savaşın ortasında yeni bir baş uyum görevlisini işe aldı.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Revolut’taki eski uyumluluk sorumlusu Malcolm Wright, BitMEX operatörü 100x Group’a katıldı. LinkedIn’e göre Wright, 2018’de Revolut’ta 5 aylık kısa bir süre geçirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Küresel uyum çabaları

100x Group’ta Wright, küresel uyum çabalarına liderlik edecek ve grubun geçici CEO’su ve COO’su Vivien Khoo’ya rapor verecek. BitMEX şu anda, kimlik kontrollerine benzer dört aşamalı bir süreç olan bir Kullanıcı Doğrulama Programından geçiyor ve Wright bu girişimi denetleyecek.

100x Group’a katılmadan önce Wright, 2018-2020 döneminde Hong Kong merkezli kripto şirketleri Diginex ve EQUOS.io’da uyumluluk sorumlusu olarak çalıştı.

Wright, uyumluluk konusunda 30 yıldan fazla geçmişe sahiptir ve şu anda, kripto için en iyi uygulamaların benimsenmesini teşvik eden bir endüstri organı olan Global Digital Finance’te danışma konseyine başkanlık etmekte.

Coinzilla Banner (728x90)

Malcolm, “Benim için uyum tartışılamaz ve borsaların hem düzenleyiciler hem de kurumsal yatırımcılar tarafından benimsenmesi için bir ön koşul. Vizyonum, 100x Group’un BitMEX platformu aracılığıyla, herkesin dijital pazarlardan güvenle yararlanabilmesini sağlamak için bu endüstrinin düzenleyicilerle nasıl işbirliği yapacağını şekillendirmede başrol oynamasıdır” ifadesini kullanıyor.

Atanma ne getiriyor?

Wright’ın atanması, 100x Group’un bir süredir bir baş uyum görevlisi aramasıyla geldi. Grubun Aralık 2019’dan beri zaten bir uyum görevlisi olan Luke Tarrant var, ancak kendisi üst düzey bir pozisyonda değil.

Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası’nda uyumluluk konusunda deneyimli olan BitMEX’in eski COO’su Angelina Kwan, bu pozzisyonda  bir yıldan kısa bir süre bulunduktan sonra BitMEX’ten ayrıldı. ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), BitMEX’in ABD tüccarlarının platformuna girmesine izin vererek kuralları ihlal edip etmediğini araştırırken Kwan borsadan ayrıldı.

Bu ayın başlarında, CFTC ve ABD Adalet Bakanlığı (DOJ), BitMEX’e ve kurucu ortağı ve CEO’su Arthur Hayes de dahil olmak üzere sahip operatörlerine karşı suç duyurusunda bulundu.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Hayes ve kurucu ortaklar Ben Delo ve Samuel Reed, kayıtsız bir ticaret platformu işletmekle ve kara para aklamayı önleme ve müşterinizi tanıma düzenlemeleri dahil olmak üzere CFTC kurallarını ihlal etmekle suçlanıyor. Bu arada DOJ, Hayes, Delo, Reed ve BitMEX iş geliştirme başkanı Greg Dwyer aleyhine Banka Gizlilik Yasası’nı ihlal ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Reed, 1 Ekim’de Massachusetts’te tutuklandı ve daha sonra 5 milyon dolarlık bir kefalet ile serbest bırakıldı. Diğer üç sanık ABD dışında ve hala serbest.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.