BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
$40,099.09
+6.5%
$2,300.77
+2.34%
$0.73
+15.01%
$138.28
+5.8%
$19.50
+4.17%
$316.41
+2.14%
$2.87
-0.59%
$3.89
+4.38%
$34.18
+2.42%
$40,099.09
+6.5%
$2,300.77
+2.34%
$0.73
+15.01%
$138.28
+5.8%
$1.00
-0.1%
$845.10
+2.34%
$227.57
+3.44%
$49.43
+1.82%
$104.12
+2.92%

Blockchain Avustralya’nın Yeni CEO’su Güven Veriyor

Blockchain Avustralya, Blockchain farkındalığı ve uygulama alanlarını geliştirmek üzere yeni bir CEO atadı.

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Blockchain Avustralya şirketinin yeni başkanı Steve Vallas, görevi boyunca Blockchain teknolojisine duyulan güveni artırmaya ve şirketler ile hükümetler arasında Blockchain teknolojisinin imajını geliştirmeye yönelik faaliyetlere odaklanacağını duyurdu.

Yöneticilik koltuğunu son beş yıldır görev yapmakta olan Nick Giurietto’dan devralan, daha önce ise birden fazla üniversite ile hızlandırılmış eğitim programı kapsamında endüstri koçluğu ve mentorlük tecrübeleri bulunan Vallas, ayrıca Avustralyalı pazarlama şirketi Honey Digital’in de kurucusudur. Vallas’ın Blockchain sektöründeki hükümetlere önemli tavsiyeleri bulunuyor.

İçindekiler

Yeni bir vizyon 

Blockchain teknolojisinin sunduğu istikrarlı ve gelişmiş çözümlerin günümüz endüstri liderlerince anlaşılabilmesinin bu teknolojiye duyulan güvenin artması için bir ön şart olduğunun altını çizen ve bunun için çabalayacaklarını belirten Vallas, uluslararası bir haber ajansına verdiği röportajda:

“İnsanların Blockchain hakkındaki olumsuz tanımları, birçok dolandırıcılığın ve kötü planlandığı için başarısızlıkla sonuçlanan projelerin yapıldığı 2017 yılında oluştu.” açıklamasında bulundu.

Vallas’a göre Blockchain teknolojisinin en bilinen kullanım alanı kripto para birimleri olsa da, tedarik zinciri, perakende veya diğer yasal sektörlerde nasıl uygulanabileceği, henüz yeterince bilinmiyor.

Doğru zaman

Pandemi nedeniyle ortaya çıkan ekonomik bunalımdan olumsuz yönde etkilenen birçok endüstriye karşın, Blockchain endüstrisinin bu süreci fırsata dönüştürebilecek birkaç sektörden biri olduğunu dile getiren Vallas, sözlerine: “Bu salgın (COVID-19), bizi mevcut sistemdeki kusurlarla yüzleştirerek Blockchain teknolojisinin potansiyeline işaret etti,” şeklinde devam etti. Tedarik hatları son birkaç aydır büyük aksamalar yaşayan endüstrilerden yalnızca bir tanesi ve şirketler artık alışılmadık çözümleri tartışmaya açık olacak.

CEO Vallas, Blockchain Avustralya’nın, pandemi sonrası bir gelecek planlaması için sunacağı fırsatların, büyük şirketlerce değerlendirilmesinin önemine dikkat çekti.

Blockchain Avustralya’nın Yol Haritası

2020 Şubat ayında, Avustralya Sanayi, Bilim, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, bir Ulusal Blockchain Yol Haritası için ilgili Blockchain teknolojisinin katkılarıyla üretilen ve potansiyel değeri yakalayan yeni bir strateji oluşturdu.

Sektör liderleri ve hükümet yetkililerini bu amaçla bir araya getirecek olan Blockchain Yol Haritası üzerinde çalışacak olan Blockchain Avustralya CEO’su Vallas, bunun önemli  bir adım olduğuna inanmakla birlikte hem devlet hem de federal hükümetin sürdürülebilir bir plan geliştirmek üzere Blockchain liderleriyle çalışmaya istekli olduğunun açık bir göstergesi olarak pek çok kişi tarafından memnuniyetle karşılandığını ifade etti:

“Bu, hem devlet hem de federal hükümet tarafından atılan ilk ciddi adım. Ayrıca geçen ay, Başbakan Scott Morrison da Blockchain’in dikkate alınması gereken bir teknoloji olduğunu söylemişti.”

Blockchain birçok endüstriye nüfuz edebileceği gibi Vallas’a göre birçoğu için de “bir o kadar yıkıcı” olabilir. Avustralya’nın Blockchain teknolojisini daha iyi benimsemesi için izlenebilecek stratejileri belirlemeye yönelik tarafların görüşlerini tartışabilmesi oldukça önem arz ediyor.

Bu anlamda bir ilerleme kaydedilebilmesi, ancak farklı sektörlerde halihazırda var olan “bilgi birikiminin” yeni bilgilerle bir araya getirilmesiyle mümkün olacak.

Vallas sözlerini Blockchain teknolojisinin arkasındaki insanlara odaklanmak istediğini söyleyerek bitiyor:

“İyi insanlar çoktan bir şeyler yapmaya başladı bile ve biz Blockchain Avustralya olarak onları desteklemeliyiz.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.