Blockchain Girişimleri 23.7 Milyar Dolar Yatırım Aldı

Blockchain Girişimleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Outlier Ventures araştırma şirketi Blockchain yatırımlarına yönelik bir rapor yayınladı. Bu rapora göre Blockchain girişimleri son 6 yılda toplam 23.7 milyar dolar yatırım aldı.

Outlier Ventures’ın rapordaki verilerine göre 2013 yılından bu yana 3738 Blockchain şirketi toplamda 23.7 milyar dolar değerinde yatırım aldı. 2019 yılında yapılan yatırımlar ise 2017 yılı verilerini takip ediyor ancak 2018 yılının çok gerisinde.

Bu raporda Blockchain girişimleri için ICO’lar, doğrudan yatırımlar ve kitle fonlaması gibi çeşitli yöntemlerle finansmanını sağladığı belirtiliyor. Fakat tüm bu yatırımların artmasına karşı henüz ana akım kullanıma ulaşan bir uygulama olmadığı da belirtiliyor. Bunun sebebinin ise sermaye yetersizliği olmadığı söyleniyor.

Outlier Ventures Analisti Joel John bu konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada:

“Sermaye yatırımlarında genellikle bir uzmanlık açığı vardır. Blockchain tabanlı girişimler için erken aşama finansmanındaki yoğun rekabet, çok sayıda yatırımcının sermayeden başka bir şey sağlamadığı anlamına gelir.

ifadelerini kullandı.

Outlier Ventures’ın verilerine göre bu yatırımların çoğunu(yüzde 75) erken aşama turları oluşturuyor. Bugüne kadar sadece kripto para borsası olan Coinbase ve Circle şirketleri Seri E yatırım turunu gördü. Araştırma şirketi erken aşama yatırımlarının bu kadar fazla olmasını ise bir dönem Bitcoin ve Ethereum’a yapılan yatırımların büyük kazançları olmasına bağlıyor.

Outlier Ventures araştırma şirketinin Blockchain teknolojisine yönelik yapılan yatırımları araştırdığı bu raporun detaylarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!