Çin Merkez Bankası Kripto Para Çıkarıyor!

Çin Merkez Bankası
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çin Merkez Bankası’nın üst düzey yöneticisi ‘Çin Finans 40 Grubu’ toplantısında ülkenin yakında merkez bankası tarafından kripto para çıkarılacağını açıkladı.

Çin Merkez Bankası’nda ödemelerden sorumlu müdür yardımcısı Mu Changchun’a göre beş yıllık süren bir Ar-Ge çalışmasının ardından Blockchain altyapısını benimseyen bir prototip başarı ile geliştirildi.

Mu, Merkez Bankası’nın kripto para birimi prototipinin mevcut olduğunu ve Dijital Para Araştırma Grubu tarafından Blockchain altyapısının benimsendiğini söyledi. Çin gibi büyük bir ülkede Blockchain teknolojisi kullanarak dijital bir para çıkartmanın zor olduğunu sözlerine ekledi.

Bahsi geçen kripto para biriminin ülkenin geniş bir alana ve büyük bir nüfusa sahip karmaşık ekonomisine uyum sağlaması için Çin Merkez Bankası ve üst seviye diğer ticari bankalarla birlikte iki aşamalı bir işletim sistemi benimsemesi bekleniyor. Mu’ya göre bu anlaşmaların yapılması erişilebilirliği arttıracak, halk nezdinde benimsenme oranını yükseltecek ve ticari kuruluşları inovasyona teşvik edecek.

Mu, 2014 yılından beri araştırma geliştirme aşamasında olan kripto para birimi projesinin küçük ölçekli ve yüksek frekanslı iş senaryoları için uygun olacak şekilde tasarlandığını söylüyor.

Çin Merkez Bankası’nın Facebook’un Libra’sına rakip olacak bir kripto para birimi üzerine çalıştığı böylece ortaya çıktı. Çin Merkez Bankası yöneticisinden gelen bu açıklamalarla birlikte bankanın yeni bir kripto para üzerinde çalıştığına neredeyse eminiz. Bunun ABD ve Facebook’un Libra’sı için bir tehdit unsuru olup olmadığı ilerleyen günlerde ortaya çıkacak.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!