BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
BTC
$62,075.23
ETH
$3,746.34
XRP
$1.09
LTC
$185.59
LINK
$25.65
BNB
$486.47
XTZ
$6.56
EOS
$4.42
NEO
$42.79
$61,947.81
+0.7%
$3,735.93
-2.88%
$1.08
-0.91%
$185.36
+0.89%
$1.00
0%
$1,372.24
-2.88%
$255.39
-2.1%
$52.44
-1.22%
$140.24
+1.89%

Çin Merkez Bankası Kripto Para Çıkarıyor!

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Çin Merkez Bankası’nın üst düzey yöneticisi ‘Çin Finans 40 Grubu’ toplantısında ülkenin yakında merkez bankası tarafından kripto para çıkarılacağını açıkladı.

Çin Merkez Bankası’nda ödemelerden sorumlu müdür yardımcısı Mu Changchun’a göre beş yıllık süren bir Ar-Ge çalışmasının ardından Blockchain altyapısını benimseyen bir prototip başarı ile geliştirildi.

Mu, Merkez Bankası’nın kripto para birimi prototipinin mevcut olduğunu ve Dijital Para Araştırma Grubu tarafından Blockchain altyapısının benimsendiğini söyledi. Çin gibi büyük bir ülkede Blockchain teknolojisi kullanarak dijital bir para çıkartmanın zor olduğunu sözlerine ekledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Coinzilla Banner (728x90)

Bahsi geçen kripto para biriminin ülkenin geniş bir alana ve büyük bir nüfusa sahip karmaşık ekonomisine uyum sağlaması için Çin Merkez Bankası ve üst seviye diğer ticari bankalarla birlikte iki aşamalı bir işletim sistemi benimsemesi bekleniyor. Mu’ya göre bu anlaşmaların yapılması erişilebilirliği arttıracak, halk nezdinde benimsenme oranını yükseltecek ve ticari kuruluşları inovasyona teşvik edecek.

Mu, 2014 yılından beri araştırma geliştirme aşamasında olan kripto para birimi projesinin küçük ölçekli ve yüksek frekanslı iş senaryoları için uygun olacak şekilde tasarlandığını söylüyor.

Çin Merkez Bankası’nın Facebook’un Libra’sına rakip olacak bir kripto para birimi üzerine çalıştığı böylece ortaya çıktı. Çin Merkez Bankası yöneticisinden gelen bu açıklamalarla birlikte bankanın yeni bir kripto para üzerinde çalıştığına neredeyse eminiz. Bunun ABD ve Facebook’un Libra’sı için bir tehdit unsuru olup olmadığı ilerleyen günlerde ortaya çıkacak.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.