Bloomberg Analisti: “2022’de Deflasyon Hakim Olacak! Bitcoin 100 Bin Dolar Olabilir!”

Deflasyon
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mike McGlone’a göre, deflasyon gelecek yıl enflasyonu değiştirebilir ve bu, Bitcoin’in fiyatını 100 bin dolara çıkarabilir.

Bloomberg Kıdemli Emtia Stratejisti Mike McGlone, 2022’nin hem Bitcoin hem de altın için başarılı bir yıl olmasını bekliyor. Lider kripto para biriminin 100.000 dolara ulaşacağına ve değerli metalin 2.000 dolardan işlem göreceğine inanıyor.

2022’de Bitcoin Rallisini Ne Besleyecek?

Mevcut küresel finans sistemi en basit tabirle zor zamanlardan geçiyor. COVID-19 pandemisi ve çevresindeki sağlık endişeleri, birçok şirketin faaliyetlerini geçici olarak durdurmasına veya işçilerinin evden çalışmasına neden oldu. Bu, ani kesintiler, üretkenliğin felce uğramasına neden oldu ve gelecekteki parasal sorunlar için sağlam bir temel oluşturdu.

Aynı zamanda, çok sayıda merkez bankası kısa vadeli acıların bir kısmını hafifletmek için büyük miktarlarda fiat para birimi basmaya başladı. Ancak bunu yaparak, enflasyon oranı son yıllar içinde görülmemiş seviyelere yükseldi. Daha önce BİTCOŞAR tarafından bildirildiği üzere enflasyon, ABD’de yüzde 6’nın üzerinde açıklandı ve bu rakam son 39 yılın en yüksek seviyesi anlamına geliyor.

Amerikan doları gibi ulusal para birimleri satın alma güçlerini yavaş yavaş kaybederken, Bitcoin, birçok kişi tarafından tam tersi olarak görülüyor. Bitcoin şu an itibariyle, denflasyonist bir varlıktır. Şimdiye kadar var olan 21 milyon sabit arzı, onu güvenilir bir kıtlık sağlayarak, devam eden finansal türbülans sırasında birçok insanın sığınabileceği çekici bir yatırım aracı haline getiriyor.

Bununla birlikte, Bloomberg’den Mike McGlone, gelecek yıl “deflasyonist güçlerin” hakim olacağını ve enflasyonun dünya çapında yayılmasını durduracağını düşünüyor. Bu süreç, lider kripto para biriminin 100.000 dolar seviyelerine yükselerek gelişiminde önemli bir dönüm noktasına ulaşmasına yardımcı olabilir. Uzmana göre, aynı faktörler altının 2.000 dolara yükselmesine ve petrolün 50 dolara çıkmasına neden olacak.

Bitcoin Bir Hedge Yatırımı Olabilir Mi?

Bloomberg’den yakın zamanda yapılan bir başka açıklama, birçok yatırımcının şu anda Bitcoin’e girerek kendilerini yükselen enflasyondan koruduğunu ortaya koydu. Şirket, önde gelen kripto para birimini “en iyi enflasyon koruması” olarak nitelendirdi.

BTC’nin böyle bir alternatif olduğu teorisi, Anthony Scaramucci, Paul Tudor Jones ve Barry Sternlicht dahil olmak üzere birçok önde gelen isim tarafından destekleniyor. Kısa bir süre önce, klinik psikolog ve ünlü bir YouTube fenomeni olan Jordan Peterson da bu destekçiler arasına katıldı.

Peterson, Bitcoin’in esas olarak enflasyona karşı en güçlü savunma teknolojisi olduğunu belirten Dr. Saifedean Ammous ile eğitici bir görüşme yaptıktan sonra, daha fazla BTC satın aldığını söyledi.

Daha sonra, Bloomberg gazetecisi John Authers, BTC’nin son on yılda yüzde 99,96’lık deflasyona ulaştığını belirledi, bu da 2011’de tek bir BTC’nin fiyatının bugün bunun sadece 0,004’üne mal olduğu anlamına geliyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!