Hedef Türkiye’deki Yatırımcılar Oldu: 2 Milyar Dolarlık Kripto Vurgunu!

Smart Trade Coin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para borsalarındaki dolandırıcılığa yeni bir isim daha eklendi. Theodex, Sistemcoin, Vebitcoin ve Bitrota’nın ardından bir çok kişi Smart Trade Coin isimli kripto borsası üzerinden dolandırıldı.

Birçok kişi paralarını borsa üzerinden çekemedikleri için savcılığa suç duyurusunda bulundu. İstanbul Adalet Sarayı önünde açıklama yapıp suç duyurusunda bulunan grup paralarının dondurulduğunu ve kontrol edememelerinden şikayetçi oldu.

Yaklaşık 2 Milyar Dolarlık Vurgun ile On Binlerce Kişi Mağdur Oldu

İstanbul Adalet Sarayı’na gelen grup, Smart Trade Coin isimli yazılım şirketi ve şirketle bağlantılı 11 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunda bulunulan 11 kişi hakkında bilişim sistemleri aracılığıyla dolandırıcılık suçu, nitelikli dolandırıcılık ve yatırım tavsiyesi verme suçlarından cezalandırılması istendi.

Şikayetlerinin ardından mağdurlar adliye önünde açıklama yaptı. Mağdurlar 6 aylık bir sürede mahkemenin bir sonuç alamaması ve yavaş işlemesinden dolayı şikayetçiler. Ayrıca bu süre zarfında Smart Trade Coin şirketinin varlığını devam ettirmesi yüzünden hala birçok insan mağdur edilmeye devam ediyor.

Avukat Adem Ay, mağdurların tüm birikimlerinin ellerinden alındığını öne sürdü:

”Şirket hakkında en son yapmış olduğumuz savcılık görüşmesinde Marshall Adaları’nda kurulmuş hayali bir posta kutusu olduğu tarafımıza belirtilmiştir. Bununla birlikte ne yazık ki mağdurlar ve mağduriyet artmaya devam etmektedir. Çünkü şirketin web sitesi halen açık durumdadır. Halen kişiler reklam yapmaya devam etmektedir ve mağduriyet sayısı şikayetlere rağmen artmaya devam edecektir. Buradan soruşturmanın genişletilmesini, kodlar üzerinden paraların nereye aktarıldığını ve nasıl buraya getirileceği noktasında araştırmanın tam manasıyla yapılması için savcılıklarımızın elini taşın altına koymasını istiyoruz. Toplamda ortalama 2 milyar dolardan bahsediyoruz.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!