Bloomberg’in Baş Stratejisti, Bitcoin İçin Yıl Sonu Tahmininde Bulundu!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bloomberg’in önde gelen analisti, Bitcoin’in bu yıl potansiyel olarak ulaşabileceğine inandığı seviyeyi söyledi ve nedenlerini açıkladı.

Bloomberg’in baş emtia stratejisti Mike McGlone, Twitter’dan, kendi görüşüne göre BTC’nin bu yıl 100.000 dolar seviyesine ulaşabileceğini gösteren bir grafik paylaştı.

“Bitcoin potansiyel olarak 100.000 dolara ulaşabilir”

McGlone, tweet’inde, BTC’nin 2021’de önemli bir ilerleme kaydetmesinin muhtemel olduğunu ve potansiyel olarak 100.000 dolar seviyesine ulaşacağını söyledi.

Bu ralli gerçekleşirse, geçmiş BTC ticaret trendleri, azalan arzı ve ana akım benimsenmesi tarafından körükleneceğine inanıyor. Bu yıl bir önceki tweet’te Bloomberg’in emtia stratejisti, ABD düzenlemesinin BTC’nin ilerlemesini bozma olasılığının düşük olduğundan da bahsetmişti.

Daha önce McGlone, ABD hükümeti ve diğer ülkeler tarafından (İngiltere, Avrupa Birliği, vb.) yürütülen sürekli daralmaya karşı faydalı bir faktör olan Bitcoin’e programlanmış deflasyonun öneminden defalarca bahsetti.

178.000 BTC kripto borsalarından soğuk cüzdanlara taşındı

Arcane Research platformu tarafından paylaşılan verilere göre, kripto borsalarında rezervlerde tutulan BTC miktarı önemli ölçüde düşüş yaşadı.

Şu anda, son paylaşılan tweet’e göre, BTC borsa arzının, Ağustos 2018’de en son görülen seviyelere düştüğünü söylüyor. Tweet ayrıca, kullanıcıların son iki aydır aktif olarak geri çekildiklerini de içeriyor.

27 Temmuz’dan bu yana, kripto para borsalarından 178.000 BTC transfer edildi. Bu, cari döviz kurunda 8.565.627 dolara eşdeğerdir.

Arcane’nin tweet’i, araştırmasında Glassnode verilerini de kullandığını söylüyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!