Borsalar Daha Fazla Stablecoin Tuttukça Bitcoin Satın Alma Baskısı Artıyor

Bitcoin
Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin hala 2020’nin en yüksek seviyesinden düzeltme yapıyor olabilir. Ancak yapılan analizler, hala çok fazla satın alma baskısı olduğunu ve boğa koşusunun henüz bitmemiş olabileceğini gösteriyor.

Bitcoin fiyatları, 2020’nin en yüksek seviyelerinden yaklaşık %17 düşüşle, son üç gündür 10 bin 250 dolar seviyesinde seyrediyor. Teknik analistler tarafından beş rakamın üzerinde kapanan haftalık bir mum yükseliş olarak görüldü. Ancak borsa verileri bu rallinin henüz bitmemesinin daha da fazla nedenini ortaya çıkarabilir.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Bitcoin satın alma baskısında

CryptoQuant’ın blok zinciri analizlerine göre, Bitcoin hala ‘yoğun satın alma baskısına’ sahip olabilir çünkü borsalar bu yılın başına kıyasla daha fazla stablecoin ve daha az Bitcoin tutuyor. CEO Ki Young Ju (@ki_young_ju) bulguları yayınladı;

Tether’i elinde bulunduran ilk üç kripto borsasının Binance, Huobi ve OKEx olduğunu ve ilginç bir şekilde her birinin kendi stablecoinleri (sırasıyla BUSD, HUSD ve USDK) olduğunu ekledi. Bu, BTC rezervlerinin düşmesine neden oldu, ancak aynı zamanda kripto yatırımcılarının varlığa daha uzun süre bağlı kaldıklarının bir göstergesi bu.

Diğer taraftan, önceki yıllardaki geri çekilmelerin büyüklüğünün ardından mevcut düzeltmenin devam etmesi, fiyatları %35 oranında düşürebilir ve bu da trader Rekt Capital (@rektcapital) tarafından belirtildiği gibi BTC’yi 8 bin dolar seviyesine düşürebilir.

Stok akış modeli güncellemesi

Büyük resme bakıldığında, fiyatları kıtlığa dayalı olarak hesaplayan “Plan B’nin” stok-akış tahmin modeli hala yolunda gidiyor. Bu son derece referans alınan modelde yapılan bir güncelleme, uzun vadeli 200 haftalık hareketli ortalamanın şu anda ayda 200 $ oranında sürekli olarak arttığını gösteriyor. Bitcoin fiyatının asla bu göstergenin altına düşmediğini de sözlerine ekledi.

Önceki piyasa döngülerine baktıktan sonra, mevcut döngüdeki geri çekilme noktaları açısından 10 bin doların yeni bin dolar olduğu önerildi. Teknik analist konuyu detaylandırarak şu vurguyu yapıyor:

“Kırmızı noktalar aylık kapanış fiyatlarıdır. Şu anda son kırmızı nokta, bir ay kapanış değil, 7 Eylül 10 bin 150 dolar seviyesidir. Bu nedenle, kırmızı noktanın Ağustos 11 bin 655 doları aşması için 3 haftası daha var ve Eylül kapanışında 11 bin 655 doların altında kalsa bile Mart 2017 ve Mayıs-Haziran 2013 durumuna denk geliyor.”

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

20 haftalık hareketli ortalama da iyi bir satın alma noktası olarak gösterildi ve bu tam olarak BTC’nin şu anda işlem yaptığı yer. Yazım sırasında Bitcoin, Mart 2020’den bu yana en büyük haftalık kaybının ardından beş haneli rakamın biraz üzerinde sabit kaldı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!