Bu Altcoin Beklenmedik Şekilde Yüzde 163 Kazandırdı!

Altcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TradingView ve CoinMarketCap’in verilerine göre, 2018’de piyasaya sürülen bu altcoin’in iki günlük süreçte yüzde 163 artması ve günlük grafikte mümkün olan her direnci kırması nedeniyle, dünkü işlem seansı sırasında kripto para piyasasında bir fiyattaki en ani, en hızlı ve en büyük artışlardan biri gerçekleşti.

Piyasa verilerine göre , ZIL, kripto sektörünün genel olarak zirvede olduğu Kasım 2021’de piyasanın gördüğü bir fiyat olan 0,08 dolara ulaşmıştı. Böyle ani bir yükselişi hem piyasa hem de spekülatif ve temel faktörlere bağlayabiliriz.

Temel Güncellemeler ve Topluluk Büyümesi

Projenin resmi Twitter hesabının da belirttiği gibi, piyasadaki devasa yükseliş sırasında büyük bir güncelleme yapmadılar. Piyasanın tepki vermiş olabileceği tek büyük olay, Zilliqa blok zinciri tarafından desteklenen bir Metaverse olan Metapolis’in piyasaya sürülmesidir.

Proje, Metaverse trendine katılarak, dijital varlık pazarında en çok talep edilen teknolojilerden biri olmaya devam ettiği için büyük kurumsal ve özel yatırım girişlerini hedefleyebilir.

Büyümenin ve Olası Piyasa Spekülasyonunun Arkasındaki Teknik Nedenler

Temel faktörler genellikle en güçlü büyüme yakıtı olarak hareket ederken, kripto para piyasasındaki spekülasyonlar ve çeşitli yasadışı ticaret planları, kripto para biriminin bu kadar güçlü büyümesinin arkasındaki ana nedenler olabilir.

Screenshot 1 7
Kaynak: Coinmarketcap

Üstel hareketli ortalamalar gibi teknik göstergelerin gösterdiği gibi, kripto para son aylarda herhangi bir toparlanma sinyali olmadan keskin bir düşüş trendinde kaldı. Dokuz saatlik alım satımda 0,09 dolara ani bir artış oldu, bu da artışın anlık olmadığını ve büyük olasılıkla perakende yatırımcılar tarafından desteklendiğini gösteriyor.

Yazının yazıldığı sırada, ZIL, 0,11 dolardan işlem görüyor.

Bu Altcoin Beklenmedik Şekilde Yüzde 163 Kazandırdı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.