Bu Altcoin, Binance’da Listelendikten Sonra Yüzde 169 Yükseldi!

Binance
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Küresel kripto borsası Binance’da listelenmesinin ardından, sanat merkezli bu altcoin yükselmeye devam etti.

Duyurudan sonra, takas edilemeyen token (NFT) pazarı SuperRare (RARE) 1,35 dolardan 3,64 dolara sıçradı ve bu fiyat artışı yüzde 169’luk bir yükselişe tekabül ediyor. Bu altcoin şu anda 2,48 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Protokol, topluluk tarafından denetlenen galeriler olan SuperRare Spaces, ücretleri ve komisyonları yönlendiren SuperRare DAO ve bağımsız sanatçıların kendi token’larını basabilecekleri bağımsız para basma sözleşmeleri şeklinde üç ana bileşene sahiptir.

Binance’ın paylaştığı duyuruya göre,

“SuperRare, benzersiz, tek baskılı dijital sanat eserlerini toplamak ve ticaretini yapmak için bir NFT pazar yeridir. Her sanat eseri, ağdaki bir sanatçı tarafından özgün bir şekilde oluşturulur, sahip olabileceğiniz ve takas edebileceğiniz kripto koleksiyonlu dijital bir öğe olarak belirtilebilir.

RARE, platformun yönetişim token’ıdır ve token sahipleri temel platform parametrelerini yönetebilir, topluluk hazinesinden fon tahsis edebilir ve ağ ve protokolde önerilen iyileştirmelere oy verebilir.”

SuperRare başladığında, yalnızca belirli birkaç yaratıcıya açıktı, ancak RARE küratörlük token’ının Ağustos sürümüyle topluluk üyeleri artık yeni sanatçıları gruba katabiliyor.

Platformun Medium’da paylaşılan gönderisinde açıkladığı gibi,

“RARE küratörlük token’ı, büyüyen bir küratörler, galeriler ve kolektifler ağına dahil olmak için birincil araç olarak kullanılacak. Bir sonraki büyük sanatsal yeteneğin bir galerici veya kapı bekçisi tarafından değil, topluluk tarafından keşfedilmesini bekliyoruz.”

Kendisini “sanat koleksiyonculuğunun geleceği” olarak nitelendiren Super Rare, sanatçılara çalışmaları için kalıcı olarak ödeme yapılması gerektiğini söylüyor .

“Sanatçılar, sanat eserlerindeki tüm ikincil satışlar için sonsuza kadar sürekli telif ücreti alırlar.

Bu, örneğin 1960’larda çıkarılan bir plak için satış yüzdesi alan ve bugün hala kullanılmış plak mağazalarında alınıp satılan bir müzisyene benziyor.”

CoinGecko’ya göre altcoin, 375.130 dolarlık bir piyasa değeri ile 191. sırada yer alıyor. Dolaşımdaki arz, 141.101.819 adettir.

Kaynak: CoinGecko

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!