Altcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bu Altcoin, Bir Yılda Yüzde 11.956 Yükseldi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum (ETH) rakibi olan bu altcoin, bu yıl yüzde 11.956 yükseldi ve piyasa değerine göre en büyük on kripto varlığı listesine girdi.

Terra (LUNA), e-ticaret ödemeleri ve merkezi olmayan finans (DeFi) hizmetleri için kullanılan, itibari paraya sabitlenmiş birkaç stabilcoin’den oluşan bir ağdır.

Ağın rezerv para birimi LUNA , stabilcoin’lerin fiyatını destekler ve ödemeler, yatırımlar ve tasarruflar için kullanılabilir.

LUNA bu yıl çok büyük yükseliş gerçekleştirdi, 2021 yılına 0,65 dolardan başladı ve 4 Aralık’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 78,37 dolara çıkarak yüzde 11,956’dan fazla yükseliş gerçekleştirdi. Terra’nın bu yılki muhteşem performansıyla, Ethereum rakibi, Dogecoin’i (DOGE) geride bıraktı ve şu anda 25,70 milyar dolarlık piyasa değeriyle 10. en büyük kripto varlığı konumuna yerleşti.

Bu altcoin’in değerlemedeki yükselişi, zincir üzerinde kilitli toplam değer (TVL) açısından parabolik büyümesinin hemen ardından geldi. Blok zinciri iç görü platformu DeFiLlama, Terra’nın TVL’sinin yıl başında 53,15 milyon dolardan yazının yazıldığı sırada 13,32 milyar dolara yükseldiğini ve 12 aydan kısa bir sürede yaklaşık yüzde 25.000’lik şaşırtıcı bir artışa işaret ettiğini gösteriyor.

Screenshot 1 5
Kaynak: DeFiLlama

TVL söz konusu olduğunda, Terra, Ethereum’un 169,47 milyar dolarının ve Binance Smart Chain’in 16,88 milyar dolarının arkasındaki üçüncü en büyük blok zinciridir.

Coin Bureau kanalının sunucusu olan ve Guy takma adıyla tanınan analist, Terra platformundaki stabilcoin’lere olan talebin, en son protokol yükseltmesine ek olarak kripto varlığının son zamanlardaki değer artışının ana katalizörü olduğunu söylüyor.

“Bu dinamikler LUNA’yı aya gönderdi.

Hafta sonu boyunca küçük bir düzeltme görmüş olsa da, LUNA önümüzdeki günlerde 75 dolara geri dönerse, yakında 90 dolar seviyelerini göreceğiz.”

Yazının yazıldığı sırada, LUNA, son 24 saatte yaklaşık yüzde 4 artışla 67,33 dolardan işlem görüyor.

Bu Altcoin, Bir Yılda Yüzde 11.956 Yükseldi!

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!