Kripto

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

CIA, Kripto Konusunda Birkaç Projesi Olduğunu Söyledi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Direktör Bill Burns’e göre, ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) kripto konusunda birçok proje kurdu.

Wall Street Journal’ın CEO Konseyi Zirvesi’nde Burns, siber suç çetelerinin saldırıların ölçeği, sayıları ve gelişmişlikleri açısından erişimlerini genişlettiklerini söyledi.

Kripto para birimleri, bu yılın başlarında birkaç yüksek profilli fidye yazılımı skandalına karıştı ve Colonial Pipeline hack’i en dikkat çekici olanıydı.

CIA’in kriptoya dahil olduğu haberleri, ajansın Bitcoin yaratmadaki rolüyle ilgili bazı eski komplo teorilerini yeniden alevlendirdi.

Geçen yıl, önde gelen İsviçre şifreleme şirketi Crypto AG’nin onlarca yıldır CIA ve Batı Alman istihbaratı tarafından gizlice kontrol edildiği ortaya çıktı.

Nisan ayında CIA’in eski patronu Michael Morell, işlemlerinin kolayca izlenebilmesi nedeniyle Bitcoin’i “gözetim için bir nimet” olarak gördüğünden hükümetlerin Bitcoin’i benimsemesi gerektiğini söyledi:

“Basitçe söylemek gerekirse, blok zinciri analizi oldukça etkili bir suçla mücadele ve istihbarat toplama aracıdır.”

Morell, bunun yasadışı kişileri Bitcoin’den uzaklaşmaya teşvik edeceğini iddia etti.

CIA, Kripto Konusunda Birkaç Projesi Olduğunu Söyledi!

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!