BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
$42,421.38
-5.11%
$2,909.64
-7.4%
$0.94
-5.97%
$149.38
-8.66%
$22.77
-9.75%
$352.75
-7.65%
$6.88
+7.79%
$4.02
-7.24%
$39.30
-9.39%
$42,417.33
-5.12%
$2,908.67
-7.43%
$0.94
-5.97%
$149.40
-8.65%
$1.00
0%
$1,068.38
-7.43%
$232.68
-6.29%
$47.16
-7.35%
$110.21
-9.81%

Bu Altcoin, Dünya Çapında İşsizlere Kazanç Sağlıyor!

Piyasadaki en büyük blockchain tabanlı oyunlardan biri olan Axie Infinity (AXS), pandemi yüzünden işsiz kalan insanlara gelir kazandıran bir altcoin oldu.

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Piyasadaki en büyük blockchain tabanlı oyunlardan biri olan Axie Infinity (AXS), pandemi yüzünden işsiz kalan insanlara gelir kazandıran bir altcoin oldu.

Axie Infinity’nin teknik incelemesinde (White Paper) yer alan bazı önemli bilgiler:

“Axie Infinity, herkesin oyun ve ekosisteme katkılarla coin kazanabileceği Pokémon’dan ilham alan bir evrendir. Oyuncular evcil hayvanlar toplayabilir, onların seviyelerini yükseltebilir ve bir krallık kurabilir.

Sistemdeki bütün varlıklara ve Axie genetik verilerine 3. taraflarca kolayca erişilebilir. Bu da topluluk geliştiricilerinin Axie Infinity evreninde kendi araçlarını ve deneyimlerini oluşturmalarına olanak sağlar.

Axie ile geleneksel bir oyun arasındaki temel fark, Blockchain tasarımının oyuncularımızı ekosisteme katkılarından dolayı ödüllendirmek için kullanılmasıdır. Bu yeni oyun modeline “oyna-kazan” adı verildi. Axie, gelişmekte olan ülkelerden, pandemi sırasında yeni bir gelir akışı arayışında olan binlerce oyuncuyu kendine çekti.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Bloomberg tarafından hazırlanan bir habere göre, dünyanın dört bir yanındaki işsiz insanlar, potansiyel bir kar aracı olarak blok zinciri oyunlarına ve dolayısı ile altcoin’lere yöneliyor. Haber, kısa süre önce işten çıkarılan bir bilgisayar teknolojileri analisti olan ve bir gelir elde etmenin bir yolu olarak Axie Infinity oynamaya başlayan Vincent Gallarte’nin çabalarının altını çiziyor.

Vietnamlı oyun yapımcısı Sky Mavis tarafından geliştirilen altcoin, kullanıcıların takas edilebilir paralar toplamasına izin vererek kripto para varlıklarına açılan bir kapı aralıyor. Altcoin, milyarder Mark Cuban ve Reddit kurucu ortağı Alexis Ohanian’ın yatırımları da dahil olmak üzere Mayıs ayında bir finansman turunda 7,5 milyon dolar toplamayı başarmıştı.

Axie’nin kullanıcı tabanının Nisan ayında günlük 30.000 kullanıcıdan Ağustos’ta 1 milyona yükseldiğini iddia edilmekteydi. Ethereum (ETH) bazlı olan altcoin’in ağında, geçtiğimiz ay günde yaklaşık 30 milyon dolar değerinde ETH transferi gerçekleşmişti. Axie Infinity’nin kullanıcıların çoğu Brezilya, Venezuela ve Filipinler gibi gelişmekte olan ülkelerde yaşıyor.

Coinzilla Banner (728x90)

Platformun bir para kazanma yolu sunmasına rağmen, bazıları oyuncuların sömürülmesine ve kötüye kullanılmasına yol açacağından endişe ediliyor. Yeni kullanıcıların, oyuna başlamak için parça başına yaklaşık 200 dolar tutarında üç “Axie” satın almaları gerekiyor.

Risk sermayesi şirketi BTX Capital’in kurucusu Vanessa Cao, Bloomberg’e Axie modelinin sağlıksız ve sürdürülemez olduğunu söyledi.

“Oyuncuların sadece oynamak için yüzlerce dolar harcaması gerekiyor. Yanlış bir kavram. Oyunun ne hakkında olduğu hakkında hiçbir fikriniz olmadan insanlardan ödeme yapmalarını isteyemezsiniz.”

Temmuz ayının sonlarında, popüler kripto para analisti Elliot Wainman, oyun tabanlı blok zinciri projelerinin kripto varlığın benimsenmesi için bir sonraki büyük itici güç olacağını söylemişti.

“Kripto ekosisteminden gerçekten ayrılmış olarak gördüğüm tek şey oyunlar. Çünkü bir oyun oynadığınızda ve asıl oyundan keyif aldığınızda, bunun içsel bir değeri vardır.”

Wainman, endüstrinin potansiyeline bir örnek olarak blok zinciri tabanlı oyun olan Axie Infinity’nin şaşırtıcı büyümesine değinmişti.

“Bunu o kadar uzun zamandır söylüyorum ki, kullanıcılar anahtardır, çünkü kullanıcılarınız varsa, o zaman ağınız büyür. Sabit sermaye arzı ile ağınızı büyütebilirseniz, o zaman büyük olasılıkla varlık değerlemesi de olacaktır. Kripto ekosistemlerine değer katmanın çok, çok net bir yolu budur.”

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Kaynak CryptoGlobe

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.