BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
$42,980.58
-3.84%
$2,946.13
-6.36%
$0.95
-4.25%
$151.35
-6.89%
$23.28
-7.73%
$356.30
-6.63%
$7.14
+12.74%
$4.07
-5.85%
$40.05
-7.53%
$42,980.58
-3.84%
$2,946.13
-6.36%
$0.95
-4.25%
$151.34
-6.9%
$1.00
0%
$1,082.14
-6.36%
$235.29
-5.3%
$47.90
-5.88%
$111.74
-8.3%

SEC, Uniswap’a Soruşturma Açtı! Yatırımcılar Endişeli!

Uniswap’ın kripto para birimi olan UNI, bu haberlere olumsuz tepki verdi.

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Uniswap’ın kripto para birimi olan UNI, bu haberlere olumsuz tepki verdi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), en büyük merkezi olmayan borsa Uniswap’ın arkasındaki geliştirici olan Uniswap Labs’ı araştırdığı bildirildi. 

Uniswap Soruşturma Altında

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Wall Street Journal tarafından Cuma sabahı yayınlanan bir rapora göre, DeFi devi Uniswap Labs, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan bir soruşturma ile karşı karşıya kalacak . 

Anonim kaynaklar, SEC avukatlarının, yatırımcıların bu platformu nasıl kullandığı ve borsanın nasıl pazarlandığı hakkında bilgi aradığını açıkladı. 

Buna karşılık, Uniswap Labs’den bir temsilci Wall Street Journal’a şunları söyledi:

Coinzilla Banner (728x90)

“Platformumuz, sektörümüzü yöneten yasa ve yönetmeliklere uymayı ve düzenleyicilere herhangi bir soruşturmada onlara yardımcı olacak bilgileri sağlamayı taahhüt eder.”

Borsanın yönetişim token’ı UNI, haberlere olumsuz tepki verdi ve şu ana kadar yüzde 6’dan fazla düşüş kaydetti. Bununla birlikte, Uniswap Labs’in soruşturması henüz ilk aşamalarında görünüyor ve herhangi bir resmi görevi kötüye kullanma iddiası ortaya koymayabilir.

SEC başkanı Gary Gensler, Nisan ayında komisyonun başına atanmasından bu yana merkezi olmayan finansta (DeFi) düzenleme eksikliği konusundaki endişelerini sık sık dile getirdi. 

Daha önce Gensler, yatırımdaki endişe verici oyunlaştırma eğilimi hakkında yorumda bulunarak, Robinhood gibi uygulamaların bu yılın başlarında büyük yükselişler yaşayan meme hisse senetlerini popüler hale getirmeye çalıştığını belirtti. Araştırmacıların DeFi devini nasıl pazarlandığıyla ilgilendikleri bildirildiğinden, Gensler de konuya oyunlaştırma perspektifinden yaklaşıyor olabilir.

Bu haftanın başlarında Gensler, DeFi protokolleri konusundaki tutumunu yineleyerek, sözde merkezi olmayan birçok platformun yönetişim mekanizmalarını, ücret modellerini ve teşvik sistemlerini öne sürerek adil miktarda merkezileşmeye sahip olduğunu iddia etti.

SEC, kripto alanının düzenlenmesinde giderek olaylarda daha fazla yer almaya devam ediyor. Düzenleyicinin Ripple aleyhine devam eden davasındaki gelişmeleri takiben, SEC ayrıca bu hafta BitConnect kurucusu Satish Kumbhani’ye dava açtı.

DeFi devi, Kasım 2018’deki V1 sürümünden bu yana katlanarak büyüdü. Ağustos ayında protokol, 53 milyar doların üzerinde işlem hacmine sahip oldu ve kullanıcılar likidite sağlamak için 5.2 milyar dolarlık varlıkları kilitledi.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Kaynak Crypto Briefing

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.