Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bu Altcoin, İşlem Etkinliğinde Bitcoin’i Geride Bıraktı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Blok zinciri analitik firması Messari tarafından sağlanan verilere göre bu altcoin, son 24 saat içinde ayarlanmış işlem hacmi 17,15 milyar dolar ile Bitcoin’in 15,11 milyar dolarını geride bırakarak ilk sıraya yükseldi.

Proof-of-stake (PoS) blok zinciri, en yüksek sayıda işlemi kaydederken, bunu düşük ücretler ile gerçekleştirdi. Cardano, Bitcoin’in 700.000 dolar ve Ethereum’un 22,1 milyon dolarlık komisyon ücretlerine kıyasla, son 24 saat içinde yalnızca 52.000 dolarlık bir komisyon elde etti.

Metrik, UTXO tabanlı zincirlerden ve Ethereum benzeri hesap tabanlı blok zincirlerinden gelen verileri doğru bir şekilde karşılaştırmak için yalnızca anlamlı işlemleri izole eder. 

Daha önce, Cardano, üç milyon cüzdan sayısına ulaştı ve benimsenme adına başka bir dönüm noktasına ulaşmıştı. Bazı eleştirmenler, bu blok zincirini hayata geçirilmesi istenen ama hala bir işlevini göremediklerini düşünüyorlardı. Ama son zamanlarda fikirleri değişmeye başladı. Buna genelde ‘vaporware’ adı verilir.

Input Output geliştiricileri, blok zincirinin yol haritasının “Basho” aşaması sırasında ölçeklendirme çözümleri üzerinde çalışmaya devam ederken ağın parametrelerini ayarlamaya devam ediyor.

SundaeSwap, Ocak ayının sonlarında piyasaya sürüldü, ancak ilk çıkışı teknik sorunlarla doluydu. Bazı kullanıcılar, takastan sonra yerel SUNDAE token’ını alamamaktan şikayet etmeye başladı.

Proje, çok sayıda başarısız takası yüksek düzeyde ağ tıkanıklığına bağladı. Bu yazının yazıldığı sırada, tüm blokların yaklaşık yüzde 80’i dolu durumda. Ocak ayının sonlarında, blok zinciri yükü yüzde 94,1 ile zirve yaparak uygulamaların düzgün çalışmasını engelledi. 

Bu haftanın başlarında Cardano merkezli merkezi olmayan borsa Minswap da güvenlik denetiminin tamamlandığını duyurdu.

ADA fiyatı, SundaeSwap lansmanının başlangıcında bir haftada yüzde 40’tan fazla arttı, ancak bu fiyat seviyesini koruyamadı. ADA şu anda Binance borsasında 1,06 dolardan işlem görüyor ve geri dönüş yapmak için mücadele ediyor.  

Bu Altcoin, İşlem Etkinliğinde Bitcoin’i Geride Bıraktı!