Bu Altcoin Ve Stabilcoin İnanılmaz Artış Yaşadı!

altcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Terra projesinden başarısız olan kötü bir ün yayan algoritmik stabilcoin USTC (UST Classic), tüm kripto para piyasası Çarşamba günü kırmızı bölgede olmasına rağmen yüzde 90 büyüme gösterdi.

Mayıs ayı başında dolar karşısında değerini kaybeden ve 1 sent seviyesinin altına düşen USTC, hızlı büyümesiyle Terra ekosisteminin bir başka çökmüş token’ı olan LUNC (Luna Classic) kotasyonlarını canlandırmayı başardı.

Bu yazının yazıldığı zaman diliminde USTC, bugün yüzde 87 ve son üç günde yüzde 850 artışla 0,78 sentten işlem görüyor. Öte yandan LUNC, bugün yüzde 25 ve Pazartesi’den bu yana yüzde 170 artışla 0,000135 sentten işlem görüyor.

Güçlü Fiyat Artışının Sebebi Ne Olabilir?

Bu kadar güçlü fiyat hareketlerine neyin sebep olduğu kesin olarak bilinmiyor. Görünüşe göre herkes Terra’yı unutmuş. Ayrıca, projenin medyada ve sosyal ağlarda aldığı tek kapsama alanı, tartışmalı Terraform Labs başkanı Do Kwon ile ilişkiliydi.

Altcoin
Kaynak: Tradingview

Bununla birlikte, sosyal ağlar, görünüşte feshedilmiş USTC ve LUNC için şimdiden coşku ve heyecanla doludur. Ağlar, USTC sabitleyicisinin dolara olası restorasyonu ve büyük oyuncuların böyle şüpheli bir şekilde olumlu bir olaya katılımı hakkında söylentiler ve komplo teorileriyle dolu. İlginç bir şekilde, söylentiler, olası USTC’nin dolara değil, sente sabitlenmesi konusuna da değiniyor.

Bu hikayenin nasıl biteceği henüz belli değil, ancak kripto yatırımcıları, Terra’nın çöktüğü Mayıs ayının sonunda benzer hareketleri zaten tahmin edebiliyordu. Belki, dikkatli olmak ve bu tür işlemlere katılmamayı tercih etmek daha iyidir.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.