Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bu Göstergelere Göre Bitcoin Yakın Zamanda 15 Bin Dolara Düşebilir!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’in fiyatı, bu iki göstergeye göre, sonunda 15 bin dolar civarında düşebilir.

Kripto para piyasası uzun bir düşüş dönemine girdi. Yalnızca son birkaç gün içinde, toplam kapitalizasyon 90 milyar dolardan biraz daha az düştü.

Bu, Bitcoin fiyatının son on yılın en kötü çeyreğini görmesiyle geldi. Haziran’ı 20.000 doların altında kapattı ve bu da onu bugüne kadarki en kötü aylık performanslardan biri haline getirmiş oldu.

Bu yazının yazıldığı sırada BTC, 20.000 doların altında işlem görmeye devam ediyor ve yeni ayı da kırmızıyla açtı.

Popüler analiste göre, dip seviye bazı göstergelerin verileri üzerine 15.000 dolar civarında bulunabilir.

Birinci gösterge, gerçekleşen piyasa değeridir. Analist, “her bir kripto paranın en son taşındığı fiyatı (daha az ölü kripto para ağırlığında) dikkate alarak piyasa değerini temsil ettiğini” söyledi.

Kullandıkları ikinci gösterge delta kapağıdır. “Gerçekleşen tavan eksi tüm dönem boyunca hesaplanan hareketli ortalamayı” gösterir.

Yukarıdakilere dayanarak, analist şu şekilde düşüncelerini aktarıyor:

”Tarihsel olarak, piyasa değeri yalnızca zirve ayı piyasalarında bu seviyeler arasında olmuştur. 2018, özellikle BTC’nin o bölgeye ancak biz kapitülasyon çöküşümüzü yaşadıktan sonra girdiğini gösteriyor. 2014’te aynıydı, ancak zaman içinde alt kısım daha da uzatıldı.”

img1_cryptoquant

Yukarıdakileri mevcut fiyat hareketiyle karşılaştıran analist, BTC’nin halihazırda gerçekleşen sınırın altında işlem gördüğü sonucuna varıyor ve bu da düşüşün ivme kaybettiğini gördü. Ancak açıklamasına şu şekilde bir ekleme yaptı:

”Yaklaşan durgunluk işleri daha da istikrarsızlaştırabilir. Daha kötü makroekonomik koşullarla karşılaşırsak, fiyatın 15 bin dolar seviyesinin (delta sınırı) biraz altına düştüğünü görebiliriz.”

Bu Göstergelere Göre Bitcoin Yakın Zamanda 15 Bin Dolara Düşebilir!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!