Bu Göstergeye Göre Bitcoin Dibe Ulaştı! Dönüş Ne Zaman Yaşanacak?

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fidelity Jurrien Timmer’ın Küresel Makro Direktörü tarafından Twitter hesabında sağlanan verilere göre, iki teknik ve piyasa göstergesinin gösterdiği gibi Bitcoin dibe ulaştı.

Timmer tarafından kullanılan bu gösterge, Bitcoin’in Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından bu yana hareket ettiği azalan kanaldır. Kanalın alt sınırının ilk testi, Bitcoin 31.000 dolara ulaştığında Ocak ayında gerçekleşmişti.

Şimdilik, Bitcoin desteği 22.000 dolar civarında tuttu ve teknik açıdan orta vadeli bir sıçramayı mümkün kıldı. Ne yazık ki lider kripto varlık, kanalın alt aralığına en son yaklaştığında formasyonun üst sınırına ulaşamadı.

Analist tarafından kullanılan ikinci gösterge ise, esasen Elliott Dalga Teorisi olan ABC dalga sayısıdır. Teori, piyasanın belirli dalgalı modellerde hareket ettiğini öne sürüyor. Ancak maalesef geriye dönük test sonuçları, teorinin Bitcoin veya diğer dijital varlıklar üzerinde çalışmadığını gösteriyor.

Uzman analist, yükselişli Bitcoin sahipleri için bunun “soğuk bir rahatlık” olduğunu belirtti ve şu anda FED’in etkileri, “şaşırtıcı derecede” yüksek enflasyon verileri ve finansal piyasalarda büyük bir satış göz önüne alındığında makroekonominin “daha kötü olamayacağını” söyledi.

13 Haziran, Terra ile ilgili piyasa çöküşünden sonra kripto için en kötü günlerden biri oldu. Bitcoin 24 saatten kısa bir sürede değerinin yüzde 20’sinden fazlasını kaybetti ve piyasanın yıl boyunca görmediği fiyatlara ulaştı.

Altcoin piyasası da, borç verme ve borçlanma piyasasındaki büyük hacimli tasfiyelerin ardından Ethereum bir noktada 950 dolara düştüğü için ölümcül bir darbe aldı. Bildirildiğine göre, kripto piyasası son 48 saat içinde 2 milyar dolardan fazla tasfiyeyle karşı karşıya kaldı.

Bu Göstergeye Göre Bitcoin Dibe Ulaştı! Dönüş Ne Zaman Yaşanacak?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.