Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Son 24 Saatte Rekor Tasfiye Gerçekleşti! Bitcoin Düşmeye Devam Ediyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) 20.000 doların altında işlem görmeye ve en son Aralık 2020’de görülen en düşük seviyeyi yazdırmaya bir hayli yakın olduğu için bir milyar dolardan fazla kripto varlığı tasfiye edildi.

Kripto para vadeli işlem ve bilgi sitesi Coinglass, son 24 saat içinde 1,30 milyar doların üzerinde BTC pozisyonunun tasfiye edildiğini bizlere sundu.

Hem boğalar hem de ayılar, kripto piyasalarının vahşi fiyat dalgalanmalarından etkilendi, çünkü iki taraf da yüz milyonlarca dolarlık kripto kayıplarına uğradı. Bir dip bulmak ve toparlanmak için piyasada bahis oynayanlar, Coinglass’ın geçtiğimiz gün 823 milyon dolardan fazla long pozisyonun yok edildiğini göstermesiyle, çöküşün en kötüsüne katlandı.

Kripto piyasalarının düz bir çizgide teslim olacağına inanan yatırımcılar, aynı zaman diliminde 578 milyon dolarlık short pozisyonlar silindiği için aşırı oynaklığın insafına kaldılar.

Kripto para piyasaları ağır kayıplar vermeye devam ederken, Coinglass, Bitcoin yatırımcılarının 13 Haziran ile 14 Haziran arasında 667,49 milyon dolar değerinde 30.780 BTC’den fazlasını kaybettiğini ortaya koyuyor. Ek olarak, aynı zaman diliminde 453.39 milyon dolar değerinde 405.190 ETH’yi silen Ethereum (ETH) yatırımcıları da mevcut.

Bu yazının yazıldığı zaman diliminde, Bitcoin gün içinde yüzde 15’nin üzerinde düşüşle 22.473 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Bu arada, Ethereum aynı zaman diliminde yüzde 17’nin üzerinde düşüşle 1.197 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Coinglass’a göre, toplamda 273.121 kripto yatırımcısı sadece son 24 saat içinde tasfiye edildi.

Son 24 Saatte Rekor Tasfiye Gerçekleşti! Bitcoin Düşmeye Devam Ediyor!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!