Bu Göstergeye Göre Bitcoin Yükselişe Devam Edebilir! İşte Detaylar!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bollinger Bantları göstergesine göre, lider kripto para birimi olan Bitcoin, 25.000 dolar seviyesine yükselmenin eşiğinde olabilir.

Bollinger Bantları; hisse senetleri, kripto ve diğer varlıklarda piyasa eğilimlerini kazanmak için kullanışlıdır. Aşırı alım veya aşırı satım koşullarını belirleme ihtiyacı olduğunda yatırımcılar için oldukça kullanışlıdır.

Ünlü yatırımcı John Bollinger tarafından 1980’lerde yaratılan popüler gösterge, 20 günlük basit hareketli ortalamanın orta bant görevi gördüğü üç satırdan oluşuyor.

Fiyatlar, menzile bağlı bir ticaret döneminde tipik olarak alt bant ile üst bant arasında hareket eder. Üst bandın bir etiketi, Bitcoin’in mevcut aralıktan çıkmaya ve daha yükseğe çıkmaya hazır olduğunu gösterebilir.

Şimdilik, boğaların izlemesi gereken kilit direnç seviyesi 25.000 dolar olarak görünüyor.

Bollinger Bantları

Boğalar, bu hafta başlarında Bitcoin’i 23.000 dolar seviyesinin altına kısaca iten Tesla CEO’su Elon Musk’ın varlıklarını sattığı ile ilgili haberlerini görmezden gelmeyi başardı. BİTCOŞAR ailesi olarak sizlere bildirdiğimiz üzere önde gelen e-araba üreticisi, 2022’nin ikinci çeyreği boyunca tüm Bitcoin varlıklarının yüzde 75’ini sattı.

Bu yazının yazıldığı zaman diliminde, lider kripto para birimi 23.283 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

ABD Federal Rezerv yetkilisi 26-27 Temmuz toplantısını tamamlayıp çok beklenen faiz artırımı kararını açıklar açıklamaz, kripto para biriminin önümüzdeki hafta bir oynaklık yaşaması muhtemel.

Beklenenden daha yüksek enflasyon nedeniyle bir olasılık haline gelen 100 baz puanlık devasa bir artış durumu, Bitcoin boğaları için kötü haber olacak. Öte yandan, Fed 75 baz puanlık bir artışa bağlı kalırsa ve böylece daha az şahin bir duruş benimserse, Bitcoin hafif bir rahatlama rallisi yaşayabilir.

Bu Göstergeye Göre Bitcoin Yükselişe Devam Edebilir! İşte Detaylar!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.