Ünlü CEO, Kripto Sektöründeki Kazançların Sürdürülemez Olduğunu Söyledi! İşte Nedeni!

Mike
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

LUNA dövmesiyle gündeme gelen ünlü CEO Mike Novogratz, kripto yatırımcılarına kripto alanında görülen çılgın getirilerin sürdürülemez olduğunu söyledi.

Kripto varlık yönetimi firması Galaxy Digital’in milyarder kurucusu Mike Novogratz, kripto yatırımlarından 200 kattan fazla getiri elde etmenin “normal olmadığı” konusunda uyardı.

Çarşamba günü New York’taki Christie’s Art +Tech Zirvesi’nde konuşan Novogratz, dinleyicileri kripto endüstrisinin dik oynaklığı konusunda uyardı.

Novogratz şu şekilde açıklamalarına devam etti:

“Çok fazla kripto satın alan arkadaşlarım vardı ve bu onların hayatlarını değiştirdi. Çok fazla para kazanmayan ama birdenbire kriptoda 5 milyon dolarlık net değere sahip olan adamlar.

Onları sarstım ve gözlerimin içine bakmalarını sağladım ve ‘Bunun yarısını ya da üçte ikisini satmak zorundasın, kripto varlıklardan 200 kat para kazanman normal değil’ dedim.”

Açgözlülük çoğu zaman rasyonel düşünmenin önüne geçtiğinden, “herkes yatırımcı olmak için yaratılmamıştır” diyerek daha fazla ihtiyatlı davrandı.

Novogratz, konu kripto endüstrisini eleştirmeye geldiğinde de utangaç olmadı. Salı günü, sektördeki son zamanlarda ortaya çıkan beceriksizlik ve kötü uygulamalarla ilgili hayal kırıklıklarını Bloomberg Kripto Zirvesi’nin katılımcılarına açıkladı.

“Bu çok sinir bozucu çünkü zaman zaman tüm endüstri bir grup aptal gibi görünüyor.”

Kripto para alanındaki belirli uygulamaları yeni keşfettiği onaylamama, Terra ekosisteminin süreçte dijital varlık alanından yaklaşık 50 milyar doları silen feci bir çöküş yaşamasından iki aydan kısa bir süre sonra geldi.

Serpintiden sonra, kendisini ay temalı bir dövmeyle ünlü yapan Terra projesinin vokal savunucusu Novogratz, Mayıs ayında takipçilerine açık bir mektup yazarak şunları söyledi:

Dövmem, girişim yatırımının alçakgönüllülük gerektirdiğini sürekli hatırlatacak.”

https://twitter.com/novogratz/status/1478535972560195585?s=20&t=46YDc3kWLlngv8EgwN37nw

Novogratz, özellikle son piyasa çalkantılarıyla birleştiğinde normalden daha karamsar görünse de, nihayetinde blok zinciri tabanlı teknolojinin yavaş yavaş modern dünyanın geleceğinin temel bir parçası olacağına inanıyor.

“Önümüzdeki on yılda, Web3 ve blok zincirleri endüstrileri, toplulukları ve bildiğimiz şekliyle interneti yeniden şekillendirecek, fiziksel ve dijital gerçekliklerimiz arasındaki çizgileri bulanıklaştıracak.”

Ünlü CEO, Kripto Sektöründeki Kazançların Sürdürülemez Olduğunu Söyledi! İşte Nedeni!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.